Zavřít reklamu

Herní žánr rogueliků se těžko definuje jako samostatný žánr. Mechaniky, jež z něj dělají svébytnou věc, se totiž dají naroubovat na takřka jakýkoliv jiný žánr. Přesto se však fanoušci rogueliků většinou shodnou na titulech, které patří do příslovečné síně slávy. Není pochyb o tom, že by v takových konverzacích určitě nechyběly strategické hry jako Slay the Spire nebo Into the Breach. Co se týče těch akčních, jen málokdo by nesouhlasil s dnes již legendárním statusem pixelartového Enter the Gungeon.

Enter the Gungeon je ve svém jádru klasickou střílečkou z ptačího pohledu. Nejdůležitější strategií je správa zásob munice, efektivní měnění zbraní a vyhýbání se spoustě kulek vystřelených nepřáteli. Jednoduchý koncept však vývojáři z Dodge Roll posunuli do vrchních hranic obtížnosti. V některých situacích tak díky množství nepřátel a někdy až komickým efektům některých zbraní nebudete vědět, kde vám a vaší postavě hlava stojí.

Do titulního Gungeonu se můžete vypravit z jednou ze čtyř postav, přičemž po opakovaných průchodech hrou si můžete odemknout čtyři další dobrodruhy. Enter the Gungeon nabízí i skvělý kooperativní režim, který šponuje obtížnost ještě výš a za odměnu vám nabízí možnost hrát za unikátní postavu kultisty. Na Steamu si hru nyní můžete pořídit s velkou slevou. Dlouho ale neotálejte, akce platí pouze do pondělí 16. května.

  • Vývojář: Dodge Roll
  • Čeština: ne
  • Cena: 5,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: 64-bitový operační systém macOS 10.6 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 1,86 GHz, 2 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GeForce 7600 GS, 2 GB volného místa na disku

 Hru Enter the Gungeon můžete zakoupit zde

.