Zavřít reklamu

Když vám řeknu, že se jistému Mattu Stoperovi stal následující příběh, asi nebudete chtít věřit. Jenže historka o tom, jak Mattovi ukradli v jednom newyorském baru iPhone, díky čemuž se později stal v Číně skutečnou celebritou, je pravdivá.

Matt Stopera popsal svůj neuvěřitelný příběh na BuzzFeedu a nazval ho přiléhavě „Sledoval jsem svůj ukradený iPhone po světě, stal se celebritou v Číně a našel si životního kamaráda“. Přesně to během jediného roku Stopera zažil.

Vše začalo nevině na začátku roku 2014. Tehdy Mattovi ukradli iPhone, se kterým se ihned rozloučil. Jaké ale bylo překvapení, když se mu po celém roce začaly v jeho novém iPhonu objevovat fotografie, které evidentně nepořídil on.

Později Matt zjistil, že na ukradeném telefonu (který putoval z New Yorku do Hongkongu a následně do „mobilního second-handu“ v Šen-čenu) nebyl odpojen jeho iCloud, a tak všechny fotografie, jež jeho nový majitel pořizoval, se objevovaly také v Mattově iPhonu. Když pak o svém zážitku napsal na BuzzFeed, stal se doslova internetovou celebritou.

Z Číny mu přicházely desítky zpráv a jakmile se jeho článek přeložený dostal na Weibo (čínská obdoba Twitteru), nešel už růst Mattovy popularity zastavit. Číňané nabízeli svou pomoc, že mu muže, kterému začali kvůli fotografii s pomeranči přezdívat „Brother Orange“, pomůžou najít.

Když pak přetočíme děj o něco kupředu, zjistíme, že se Matt s tajemným mužem z fotografií, které se mu začaly zjevovat v iPhonu, opravdu setká. A nejen to, Matt se stal na čínské sociální síti natolik populární, že si po příletu do Šan-tchou připadal jako světová celebrita. Už na letišti na něj čekaly fotoaparáty, kamery a dav jásajících fanoušků.

Celý příběh včetně podrobné fotoreportáže si můžete přečíst tady. BuzzFeed navíc dokonce o celé události chystá dokument. Jeho trailer si můžete prohlédnout na Facebooku.

Zdroj: BuzzFeed
.