Zavřít reklamu

Vinu na „Celebgate“, úniku soukromých dat mnoha celebrit a dalších lidí, přiznal další hacker, osmadvacetiletý Edward Majerczyk.

V září roku 2014 internet zaplavily soukromé fotografie a videa slavných žen, které se nechaly nachytat podvodnými weby a e-maily, požadujícími jejich přihlašovací údaje k účtům na iCloudu a Gmailu.

V březnu letošního roku svůj podíl na tomto silně medializovaném úniku soukromých dat přiznal hacker Ryan Collins, jemuž hrozí až pět let vězení. Pomocí phishingu získal přístup k 50 iCloudovým a 72 Gmailovým účtům.

Nyní učinil podobné přiznání další hacker, Edward Majerczyk. Ten pomocí phishingu získal přístup k až 300 iCloudovým a Gmailovým účtům. Soudní dokumenty neobsahují žádná jména obětí, ale předpokládá se, že mezi ně patří ženy, které byly součástí „Celebgate“.

Náměstek FBI, Deirdre Fike, v tiskové zprávě Majerczykovo provinění komentoval slovy: „Tento obžalovaný se nenaboural pouze do e-mailových účtu – naboural se do soukromých životů svých obětí, působíc zostuzení a přetrvávající újmu.“

Stejně jako Colinsovi, také Majerczykowi hrozí za porušení zákona „Computer Fraud and Abuse Act“ (CFAA) až pětileté vězení.

Ani jeden z hackerů, alespoň zatím, nebyl obžalován z šíření soukromých dat obětí.

Zdroj: The Verge
Témata: , , ,
.