Zavřít reklamu

Včera jsme vás informovali o tom, že EU požádala IT společnosti, které streamují obsah na internetu, aby omezily kvalitu kvůli přetěžování sítě. Důvodem je současný stav, kdy je mnoho lidí doma a větší množství osob využívá internetu nejen pro práci, ale i zábavu. Omezením kvality streamu se tak ulehčí síti.

Nejprve omezení oznámila společnost Netflix. Po dobu 30 dní sníží datový tok videí v Evropě. A to u všech dostupných rozlišení. Stále si tak například budete moct pustit film ve 4K rozlišení, jeho kvalita však bude mírně nižší, než na co jste normálně zvyklí. Netflix tvrdí, že tímto krokem sníží svou náročnost na sítích o 25 procent. YouTube oznámilo, že dočasně nastaví, aby ve výchozím stavu byla všechna videa v EU ve standardním rozlišení (SD). Vyšší rozlišení půjde však stále aktivovat ručně.

Mezitím Francie požádala společnost Disney, aby odložila spuštění streamovací služby Disney+. Mnoho streamovacích společností hlásí velký nárůst u předplatného. Hraní v Cloudu přes Geforce Now se například nedá v současné době ani koupit, protože Geforce nemá dostatek serverů k zajištění bezproblémového chodu. Britský operátor BT poznamenal, že kvůli pandemii pracuje více lidí z domova a přes den se využití internetu zvýšilo o 60 procent. Zároveň ale operátor ujistil, že se ještě ani zdaleka neblíží tomu, co jejich síť zvládne.

.