Zavřít reklamu

Známý výrobce příslušenství Nomad představil nový přírůstek do své řady bezdrátových nabíječek. Jeho nejnovější podložka Base Station Pro je zajímavá hlavně tím, že funguje na podobném principu jako zrušená Apple AirPower. Kromě toho, že zvládá dobíjet až tři zařízení současně, totiž bezdrátové nabíjení funguje rovnoměrně po celé podložce.

Společnosti Nomad se tak podařilo vyrobit bezdrátovou nabíječku, kterou inženýři v Applu nezvládli zkonstruovat, respektive při její výrobě narazili na různá technická omezení, jež nakonec vedla ke zrušení celého projektu. Nicméně ani Base Station Pro nepředstavuje dokonalý produkt, protože výrobce byl nucen omezit výkon nabíječky na 5 W, přitom iPhony zvládají až 7,5 W a konkurenční telefony s Andoidem dokonce ještě více.

Base Station Pro zvládá současně nabíjet až tři zařízení – dva telefony a jeden menší doplněk (například AirPods), Apple Watch ale bohužel nepodporuje. Nabíjení přitom funguje po celé ploše podložky a bez ohledu na polohu zařízení, což umožňuje celkem 18 navzájem se překrývajících cívek (AirPower měla mít 21 až 24 cívek).

Design podložky se nese ve stejném duchu jako všechny bezdrátové nabíječky od Nomad – elegantní hliníkové tělo s vyhrazenou částí z kůže. Nová podložka je tudíž velice podobná modelu Base Station s nabíječkou pro Apple Watch, kterou mimo jiné prodává i samotný Apple.

Nomad zatím nespecifikoval, kdy svou revoluční nabíječku začne prodávat a neprozradil ani její cenu. Další detaily bychom se měli dozvědět ještě v průběhu tohoto měsíce. Prozatím mají zájemci možnost se na stránkách výrobce přihlásit k odběru novinek, čímž jako první budou upozorněni, že je možné si podložku předobjednat.

Nomad Base Station Pro 4
.