Zavřít reklamu

Apple oficiálně ukončil vývoj AirPower. Bezdrátová nabíječka z dílen kalifornské společnosti se tak na trh nedostane. Skutečnost dnes pro magazín TechCrunch oznámil senior viceprezident Applu pro hardwarové inženýrství.

„Po velkém úsilí jsme dospěli k závěru, že AirPower nedosahuje našich vysokých standardů a projekt jsme byli nuceni ukončit. Omlouváme se všem zákazníkům, kteří se na podložku těšili. Jsme i nadále přesvědčeni, že budoucnost je bezdrátová a v oblasti bezdrátových technologií stále usilujeme o posun vpřed.“

Apple svou AirPower představil spolu s iPhonem X a iPhonem 8 už před rokem a půl, konkrétně na zářijové konferenci v roce 2017. Tehdy sliboval, že se podložka dostane do prodeje během roku 2018. Nakonec však deklarovaný termín nestihl.

Mnohé naznačovalo pravý opak

Všeobecně se tak očekávalo, že se AirPower začne prodávat zkraje tohoto roku. Mnohé indície z ověřených zdrojů dokonce naznačovaly, že Apple začátkem roku spustil výrobu nabíječky, a že ji do prodeje plánuje uvést na přelomu března a února.

V iOS 12.2 se dokonce objevilo několik kódů, jež popisovaly, jak bude podložka fungovat. S nedávným představením druhé generace AirPods se pak na oficiálních stránkách společnosti vyskytla nová fotografie, kde byla AirPower vyobrazena spolu s iPhonem XS a nejnovějšími AirPody.

Před časem byl pak Applu na AirPower udělen příslušný patent. Před několika dny dokonce společnost získala i potřebnou ochrannou známku. Bylo tedy více méně jasné, že podložka s logem nakousnutého jablka míří na pulty prodejců. I proto je dnešní oznámení o jejím ukončení poměrně dost nečekané.

AirPower měla být jedinečná a revoluční, ale vize Applu přinést na trh takto sofistikovanou podložku pro bezdrátové nabíjení nakonec ztroskotala. Inženýrům se údajně při výrobě potýkali hned s několika problémy, přičemž ten největší souvisel s enormním přehříváním, a to nejenom samotné podložky, ale také nabíjených zařízení.

AirPower Apple
.