Zavřít reklamu

Hry od českého studia Amanita Design jsou známé svým charakteristickým půvabem, spojením výtvarného umění a hudby, které dává vzniknout překrásným, oceňovaným adventurám. Podobnou cestou jako tuzemské studio se při vývoji své nové hry Papetura vydali i polští Petums. Ti se rozhodli, že vytvoří adventuru, která bude celá poskládaná z papíru. Po řadě let střihání, skládání a kódování si jejich počin konečně můžeme zahrát.

V papírovém světě hry budete ovládat dvojici hlavních postav, Papeho a Turu. Oba protagonisti se setkávají, když Pape utíká z květinového vězení. Při té příležitosti se zaváže, že bude pečovat o kouzelného Turu. Jedině pomocí spojení svých sil pak dokážou porazit temné síly, které hrozí zapálením celého papírového světa. Tomu se pak budete snažit zabránit v klasické point and click adventuře, jež vás bude překvapovat inovativními hádankami.

Ve hře od polských sousedů můžeme navíc nalézt i českou stopu. Podobnost s hrami od Amanity možná nebude tak překvapující, když se dozvíte, že na hudbě k ní pracoval Tomáš Dvořák, alias Floex. Ten už má na svém kontě hudbu k amaniťáckým Samorostům nebo Machinariu. Hudba je důležitou součástí Papetury, postavy totiž celou dobu mlčí, je tak na melodiích a zvukových efektech, aby dokázali vyprávět o nebezpečích, které celému papírovému světu hrozí. A podle prvních ohlasů se to malé skupince umělců povedlo na výbornou. Za hru si navíc říkají o poměrně malou částku, která za unikátní herní zkušenost určitě stojí.

 Hru Papetura můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více