Zavřít reklamu

Apple vydal dodatkovou aktualizaci macOS Mojave 10.14.5. Nový firmware navazuje na předchozí update ze 13. května, avšak s tím rozdílem, že je určen výhradně pro 15palcové MacBooky Pro 2018 a 2019.

Majitelé kompatibilních Maců si mohou dodatkovou aktualizaci stáhnout v Předvolbách systému, v sekci Aktualizace softwaru. Update je doporučen všem uživatelům, pro které je dostupný.

Podle poznámek k aktualizaci opravuje nový firmware softwarový problém týkající se bezpečnostního čipu T2 a vyskytuje se pouze na 15″ MacBoocích Pro. Více informací Apple neuvádí, nicméně nelze očekávat, že by update přinesl i nějaké jiné změny, opravy či dokonce novinky.

Apple T2 teardown FB

Původní macOS 10.14.5, který je stále nejnovějším systémem pro všechny ostatní kompatibilní Macy, přinesl podporu standardu AirPlay 2 pro sdílení videí, fotek, hudby a dalšího obsahu z Macu přímo do chytrých televizorů s touto funkcionalitou (konkrétně od značek Samsung, Vizio, LG a Sony). Spolu s tím také Apple vyřešil chybu týkající se latence zvuku u MacBooku Pro (2018). Akttualizace také odstranila problém, který bránil správnému vykreslování některých velmi velkých dokumentů aplikací OmniOutliner a OmniPlan.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.