Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Kdo se postará o produkci Apple Car?

V posledních týdnech se v souvislosti s Apple Car častokrát hovořilo o spolupráci Applu s automobilkou Hyundai. Jak se ale nyní zdá, z potenciální spolupráce pravděpodobně nic nebude a cupertinská společnost se bude muset poohlédnout po jiném partnerovi. Problému je samozřejmě hned několik a je možné, že se automobilky s Applem jen tak chtít spojit nebudou, a to ze stejných důvodů, které trápily právě Hyundai.

Koncept Apple Car (iDropNews):

Největším problémem je, že automobilka musí udělat spoustu práce, zatímco, jak se říká, Apple jen slízne smetanu. Obě zmiňované společnosti jsou navíc zvyklé na to, že jsou ve vedení a dělají rozhodnutí sami za sebe, kdežto najednou se někomu podřizovat může činit zkrátka obtíže. Vše navíc ztěžuje situace okolo firem jako je Foxconn. Jak jistě všichni víte, jedná se o pravděpodobně nejsilnější článek jablečného dodavatelského řetězce, který se stará o „montování“ (nejen) iPhonů. Přesto ale nevykazují nikterak výjimečné příjmy a všechna sláva připadá Applu. Je tedy logické si domýšlet, že renomované automobilky, které několik dlouhých let vyrábí skvělé automobily, takto dopadnout skutečně nechtějí.

Pro příklad si můžeme uvést například koncern Volkswagen Group, u kterého je hnedka jasné, že by se chtěl situaci s Foxconnem vyhnout širokým obloukem. Jedná se o obrovskou společnost, která si chce vyvinou vlastní software pro autonomní řízení, vlastní operační systém a vše tak mít pod vlastní kontrolou. To jsou mimo jiné slova automobilového analytika jménem Demian Flower z Commerzbank. Podobnou myšlenku taktéž sdílí analytik z německé banky Metzler Jürgen Pieper. Podle něj mohou automobilky spoluprací s Applem mnoho ztratit, zatímco cupertinský gigant až natolik neriskuje.

Koncept Apple Car Motor1.com

Naopak „menší“ automobilky jsou potenciálními partnery pro spolupráci s Applem. Řeč je konkrétně o značkách jako Honda, BMW, Stellantis a Nissan. Je tedy možné, že například BMW v tomto může spatřit skvělou příležitost. Jako poslední a nejvhodnější možnost se nabízí takzvaný „Foxconn automobilového světa“ – společnost Magna. Ta již nyní funguje jako výrobce aut pro Mercedes-Benz, Toyota, BMW a Jaguar. Tímto krokem by se Apple vyhnul zmiňovaným problémům a ve spoustě směrech by si tak usnadnil.

Prodeje iPhonu 12 mini jsou katastrofické

Když Apple vloni v říjnu představil novou generaci jablečných telefonů, řada tuzemských jablíčkářů jásala, a to díky příchodu iPhonu 12 mini. Spoustě lidem totiž na trhu podobný model chyběl – tedy iPhone, který by v malém těle nabízel ty nejaktuálnější technologie, OLED panel, technologii Face ID a podobně. Jak se ale nyní ukazuje, tato skupina uživatelů je očima nejhodnotnější společnosti prakticky zanedbatelná.  Podle nejnovějších průzkumu analytické společnosti Counterpoint Research činil prodej tohoto „drobečka“ během první poloviny ledna 2021 ve Spojených státech amerických pouhých 5 % ze všech prodaných iPhonů.

iPhone 12 mini Jablíčkář

Lidé o tento model zkrátka nemají tak velký zájem. V posledních dnech se navíc začaly šířit zprávy o tom, že Apple tento model předčasně přestane vyrábět. Naopak dosavadní majitelé si tento kousek nemohou vynachválit a doufají, že se v budoucnosti dočkáme pokračování série mini. Vliv na nízkou poptávku může mít i současná koronavirová situace. Menší telefon se hodí především na časté cesty, zatímco když jsou lidé pořád doma, tak vyžadují spíše větší displej. Samozřejmě se tyto domněnky stále týkají pouze minoritní skupiny jablíčkářů a na další kroky ze strany Applu si tak budeme muset zkrátka počkat.

Apple vydal macOS Big Sur 11.2.1 s opravou chyb při nabíjení MacBooků Pro

Apple před malou chvílí taktéž vydal novou verzi operačního systému macOS Big Sur s označením 11.2.1. Tato aktualizace konkrétně řeší problém, který mohl bránit nabíjení baterie v některých modelech MacBooku Pro z let 2016 a 2017. Aktualizaci můžete provést již nyní skrze Předvolby systému, kde zvolíte Aktualizace softwaru.

.