Zavřít reklamu

Když Apple oznámil macOS Big Sur s přepracovaným rozhraním a novými funkcemi, došlo i na informace ohledně toho, že by systém měl být schopný instalovat aktualizace softwaru rychleji a přívětivěji, protože by tak měl činit na pozadí. A jak jistě tušíte, ani po roce od uvedení systému, ani s novou verzí Monterey, jsme se pořád nedočkali. 

Přitom se jedná o velice užitečnou funkci, a to nutno podotknout, že by ji jistě ocenili i uživatelé iOS a iPadOS. V momentě, kdy totiž aktualizujete na nový operační systém, máte ze zařízení jen nepoužitelné těžítko. Není to tedy nic zvláštního, protože jsme na to do jisté míry zvyklí, ale když nás už Apple namlsal, proč své sliby nesplnil?

mpv-shot0749

Problém je v tom, že aktualizace jsou dlouhé. Jistě, můžete je provádět automaticky, např. přes noc, to ale mnoho uživatelů nechce, protože pokud se vyskytne problém, ráno nemohou začít zařízení používat a musí ho řešit. Nejedná se samozřejmě o celý proces instalace nového systému, ale jen o určité části. I kdyby tedy novinka už přítomna byla, pořád by bylo zařízení po určitou dobu nefunkční, Jenže tato doba by měla být razantně kratší, a ne taková, že hodinu koukáte na postupně se plnící posuvník.

Problém je v tom, že Apple o tomto nedal od doby Big Sur prakticky vědět. Jak se dá tedy tušit, nový smysl aktualizace nejspíše z neznámého důvodu zazdil. Původní informace byla obsažena přímo na webu Applu, s příchodem Monterey je však samozřejmě přepsána.

.