Zavřít reklamu

Komu by se nelíbilo být bohem? Absolutní mocí opilou bytostí, která si z nudy pro zábavu sem tam promění někoho ve sloup nebo se sama promění v nějaké sexy zvíře a začne svádět nevědoucí krasavice ve svém království? Takových příhod jsou naše starodávné příběhy plné. Žádný z nich ale nehovoří o morové ráně, která by způsobila déšť meteorů v podobě bowlingových koulí. A přesto takovou možnost máte v simulátoru božství od jediného vývojáře Maxima Karpenka, WorldBox – God Simulator.

WorldBox je opravdovým sandboxem, tj. pískovištěm, ve kterém si můžete dělat, co chcete. Každá z nových her vás uvítá náhodně vygenerovaným světem. Hra vám tak předpřipraví potřebné kontinenty a na vás je je zabydlet životem. Na rozkostičkovanou mapu tak budete nejprve postupně házet malé človíčky, elfy, trpaslíky a orky. Ti si pak sami začnou stavět vlastní civilizace a organicky se na mapě zabydlovat. Jenže ve světě Worldboxu není pro takové neposedy hlavním nebezpečí válka či krutá náhoda přírody. Tu tu totiž zastupujete vy se svým vlastním arzenálem katastrof.

Worldbox je poté primárně o zasahování do životů vašich bytostí. Za pomocí božských schopností pak tvarujete dějiny svého světa. Můžete tak pomoci svému oblíbenému království nebo se rozhodnout prostě rozsévat chaos. V tom vám pomůžou již zmiňované absurdní schopnosti jako meteorický déšť bowlingových koulí, krabí godzilla nebo dokonce i bezostyšně okopírované lusknutí prstů, které vymaže polovinu života na světě.

  • Vývojář: Maxim Karpenko
  • Čeština: 16,79 euro
  • Platforma,: macOS, Windows, Android, iOS
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.9.5 nebo novější, procesor na minimální frekvenci 2 GHz, 2,5 GB operační paměti, grafická karta se 128 MB paměti, 300 MB volného místa na disku

 Hru Worldbox – God Simulator můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více