Zavřít reklamu

Apple to se soukromím a citlivými informacemi svých zákazníků myslí vážně. Společnost se tento přístup snaží akcentovat vždy, kdy je to alespoň trochu možné. Přístup Applu k citlivým informacím uživatelů se v posledních letech stal jedním z hlavních benefitů celého ekosystému a společnost z Cupertina na tom nehodlá nic měnit. Přes noc se na YouTube objevil krátký reklamní spot, který se s lehkou dávkou humoru zaměřuje na to, jak se Apple k této problematice staví.

Minutový spot nazvaný „Na soukromí záleží“poukazuje na to, jak si lidé ve svých životech střeží své soukromí a hlídají si, kdo k němu má přístup. Apple na tuto myšlenku navazuje s tím, že pokud si lidé tak aktivně chrání své životní soukromí, měli by využívat zařízení, které citlivým informacím dává stejnou váhu. V dnešní době máme na svých telefonech uložené takřka všechny podstatné informace, které se nás týkají. Do jisté míry jde o jakousi bránu do našeho osobního života a Apple sází na to, že chceme tuto pomyslnou bránu nechat co nejlépe uzavřenou před okolním světem.

Pokud nemáte představu o tom, co všechno Apple pro uchování soukromí svých uživatelů dělá, nahlédněte do tohoto dokumentu, kde je na několika příkladech přístup Applu k citlivým údajům vysvětlen. Ať už jde o zabezpečovací prvky Touch ID, resp. Face ID, navigační záznamy z map nebo jakákoliv komunikace přes iMessage/FaceTime.

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.