Zavřít reklamu

Apple vydal druhé betaverze chystaných aktualizací všech svých operačních systémů a zase je tak o trochu posunul vstříc vypuštění do ostrého provozu. Bety navíc obsahují velice zajímavé novinky, které stojí za to si zrekapitulovat. Druhé betaverze navíc ještě pár maličkostí přidávají a potvrzují dosud nepotvrzené funkce.

Největším tahákem chystaného systému iOS 9.3 je pravděpodobně funkce s názvem Night Shift, která dle denní doby reguluje zbarvení displeje, aby vás s blížícím se spánkem ochránila před nevhodným modrým světlem. Night Shift je přirozeně i součástí druhé bety. Potvrdilo se navíc, že tuto funkci bude možné využívat i přes Ovládací centrum, kam přibyl šikovný přepínač.

Druhou zajímavou novinkou je možnost zabezpečit si své záznamy v aplikaci Poznámky pomocí hesla či senzoru Touch ID. Systémem se rovněž čím dál více rozšiřuje novinka 3D Touch, přičemž v druhé betě přibyly nové zkratky na ikonu Nastavení. iOS 9.3 se vedle toho snaží posunout iPady vstříc využití ve školách a přidává mimo jiné podporu více uživatelů. Tato dlouho očekávaná funkce bude ale prozatím funkční jen právě ve školním prostředí a běžným uživatelům zůstane nedostupná.

V druhé betě OS X 10.11.4 jsme žádné viditelné změny nevypozorovali. Zásadními novinkami této chystané verze desktopového operačního systému tak zůstává podpora Live Photos v aplikaci Zprávy, díky níž je možné zobrazovat i sdílet „živé fotografie“ skrze iMessage. Stejně jako v nejnovějším iOS, i v OS X 10.11.4 lze nově zabezpečovat své poznámky.

Druhé bety se dočkal i systém watchOS 2.2 pro hodinky od Applu. Oproti první betě však nic nového nepřibylo. Uživatelé se nicméně mohou těšit na možnost spárovat s iPhonem více různých hodinek a na novou podobu aplikace Mapy. Ty nově hned po spuštění nabízejí možnost nechat se navigovat domů či do práce. K dispozici je pak také funkce „Nearby“, díky které si můžete zobrazit přehled těch nejbližších podniků. Informace jsou získávány z databáze populární služby Yelp.

Nezapomnělo se ani na nejnovější operační systém tvOS, který pohání čtvrtou generaci Apple TV. První beta systému s označením tvOS 9.2 přinesla podporu složek či Bluetooth klávesnic. Další žádaná funkce ale přichází až nyní s druhou betou. Jedná se o podporu iCloud Photo Library, díky čemuž si budou uživatelé nově moci snadno prohlížet své fotografie na velké obrazovce svého televizoru.

Funkce je v základním nastavení vypnuta, ale lze ji snadno zapnout. Stačí navštívit Nastavení, zvolit nabídku pro iCloud a zde iCloud Photo Library povolit. Doposud byl takto přístupný pouze Photo Stream. Potěšující je, že podporovány jsou i Live Photos, které na televizní obrazovce jistě budou mít své kouzlo. K dispozici naopak nejsou Dynamická alba.

Kromě druhé bety tvOS 9.2 vyšla také ostrá aktualizace na tvOS 9.1.1, která uživatelům již nyní přináší výše zmíněnou podporu složek a kromě toho také zbrusu novou aplikaci Podcasty. Ta sice byla na starších Apple TV již roky pevně usídlena, ale ve 4. generaci Apple TV zpočátku chyběla. Nyní se tedy podcasty v plné síle vrací.

Zdroj: 9to5mac [1, 2, 3, 4, 5]
.