Zavřít reklamu

Apple podle plánu vydal první veřejné bety svých operačních systémů iOS a macOS, které představil v červnu na vývojářské konferenci. Dosud měli možnost iOS 10 a macOS Sierra testovat jen registrovaní vývojáři, nyní mohou novinky vyzkoušet všichni, kteří se přihlásí do testovacího programu.

Kdo má o testování horkých novinek v operačních systémech pro iPhony, iPady a Macy zájem, musí se přihlásit na webu Apple Beta Software Programu, což je na rozdíl od vývojářských licencí bezplatné.

Jakmile se do beta programu přihlásíte, v iPhonu nebo iPadu vám automaticky vyskočí nová aktualizace systému s nejnovější veřejnou betaverzí iOS 10. V OS X zase získáte kód do Mac App Storu, odkud si stáhnete instalátor nového macOS Sierra.

Důrazně však doporučujeme neinstalovat betaverze na své primární nástroje, ať už se jedná o iPhone, iPad nebo Mac. Stále se jedná o první testovací varianty obou operačních systémů a rozhodně vše nemusí fungovat tak, jak má. Minimálně doporučujeme provést vždy zálohu daného zařízení a pro instalaci iOS 10 použít záložní iPhone nebo iPad a na Macu nainstalovat macOS Sierra na jiný než hlavní disk.

.