Zavřít reklamu

Mezi nové operační systémy, které Apple v pondělí představil na úvodní Keynote ke své letošní konferenci WWDC, patřil také watchOS 8. V dnešním článku vám přinášíme přehled všech novinek, které tato aktualizace přináší, protože české stránky Applu o nich stále neinformují.

Fotky

Operační systém watchOS 8 přináší ještě více možností práce s Fotkami. Kromě nového ciferníku s podporou režimu Portrét si uživatelé budou moci užít automaticky synchronizované vzpomínky a kolekce, ještě lepší zobrazení v mozaikovém formátu nebo třeba ještě snazší a efektivnější možnosti sdílení fotografií prostřednictvím nativního Mailu nebo Zpráv.

Domácnost

Pokud své Apple Watch používáte kromě jiného také ke správě a ovládání prvků chytré domácnosti, kompatibilních s HomeKitem, můžete se po aktualizaci na watchOS 8 těšit na ještě bohatší možnosti. Aplikace Domácnost vám ve watchOS 8 nabídne automatické návrhy postupů a nastavení, lepší možnosti sledování záběrů z kamer, rychlejší a lepší přístup k jednotlivým scénám nebo třeba zobrazování aktuálního statusu u jednotlivých zařízení vaší chytré domácnosti.

Wallet

Stejně jako u ostatních operačních systémů vylepšil Apple také u watchOS 8 nativní aplikaci Wallet. Ta nyní pojme například také digitální klíče, nabídne ještě lepší možnosti u funkce CarKey, umožní sdílení digitálních klíčů a nabídne také podporu pro ověřené doklady – to vše spolehlivě, bezpečně a šifrovaně.

Zprávy a Mail

Vylepšení se v operačním systému watchOS 8 dočkaly také nativní aplikace Zprávy a Mail. Uživatelé budou moci ještě lépe a snáze upravovat tex za pomoci digitální korunky, využívat diktování, psaní prstem i emoji najednou, a přidávat také animované GIFy z obsáhlé knihovny. Prostřednictvím Mailu a Zpráv bude možné také sdílet hudbu z Apple Music.

Soustředění

Další skvělou novinkou v letošních operačních systémech od Applu je nový režim s názvem Soustředění. Uživatelé se mohou rozhodnout, na co se v danou chvíli právě potřebují soustředit, a plně tomu přizpůsobit notifikace na svých zařízeních. V Apple Watch přibyde nabídka přednastavených preferencí pro režim Soustředění, uživatelé ale budou moci také provést vlastní nastavení, případně vše synchronizovat se svými dalšími Apple zařízeními.

watchOS 8 Focus

Zdraví

V nativním Zdraví došlo k přepracování a vylepšení aplikace Dýchání, která nyní nově ponese název Mindfulness, a která má uživatelům pomoci s péčí o jejich vlastní duševní zdraví. Přibydou nové vizualizace pro ještě lepší soustředění a uvolnění, a také nové parametry v zobrazení celkových minut Mindfulness v souhrnu Zdraví. V rámci sledování spánku zase přibyde funkce pro sledování dechu.

 

 

.