Zavřít reklamu

Cena 999 dolarů za iMac nezní nijak nereálně – dokud si neuvědomíte, že se jedná o iMac z roku 2006, tedy ještě z doby, kdy ani nebyl na světě první iPhone. Právě takový objev učinil uživatel Twitteru s přezdívkou @DylanMCD8 při jedné ze svých návštěv online Apple Storu. Společnost Apple nicméně podle všeho opravdu nemá v plánu znovu prodávat svůj čtrnáct let starý počítač se sedmnáctipalcovou obrazovkou a 1,83GHz procesorem Intel Core 2 Duo – jednalo se zkrátka o technickou chybu, ke které dochází jen zřídkakdy.

Zmíněný iMac se kdysi prodával s 512 MB RAM, 160GB Serial ATA hard diskem a z dnešního pohledu již poměrně zastaralou grafikou. Zákazníci si k němu mohli tenkrát také dokoupit router AirPort Extreme od Applu. Sedmnáctipalcový monitor byl zasazen v konstrukci z bílého plastu a v době svého vydání byl tento iMac obrovským prodejním hitem.

Uživatel DylanMcD8 nebyl jediným, kdo si starého iMacu na online Apple Storu všiml – počítač bylo podle screenshotů z Twitteru dokonce možné přidat i virtuálního nákupního košíku. Jeden z uživatelů Twitteru si dokonce počítač objednal, obratem mu ale od společnosti Apple přišlo e-mailem storno objednávky. Objevil se i příspěvek uživatele, který pro změnu našel v online Apple Store starší MacBook Air. V současné chvíli se již nicméně iMac z roku 2006 v nabídce online Apple Store nenachází, a nelze ho ani najít přes vyhledávací pole. Je pochopitelné, že se jednalo o chybu – Apple by jen těžko začal některý ze svých produktů prodávat po tolika letech. Tato chyba nicméně u části veřejnosti vyvolala diskusi, týkající se toho, že řada Apple zařízení si jistou kvalitu zachovává i po relativně dlouhou dobu.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Cult of Mac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více