Zavřít reklamu

O páté generaci iPadu mini se toho šušká dost. Z dosavadních úniků víme, že se žádná designová změna konat nebude a tablet dostane pouze hardwarový upgrade. Nikoho tak v případě jeho představení nepřekvapí stejné šasi či absence Face ID.

Steve Hemmerstoffer, který je na Twitteru znám pod přezdívkou OnLeaks, se pochlubil, že si mohl prohlédnout CAD výkresy iPadu mini 5 a zná tak jeho přibližnou podobu. Fotografie si zatím nechal pro sebe, avšak zmínil, že se pátá generace malého tabletu od Applu shoduje s jeho předešlými verzemi. Jediná změna se týká malých mikrofonů, které se přesunou z boku do horní části zad. Apple údajně ponechal také Touch ID, 3,5mm jack i Lightning konektor.

Vzhledem k tomu, že je iPad mini 4 vybaven procesorem Apple A8, který tiká také například v iPhonu 6s, dostane nová generace zcela jistě nový čip. Jako nejpravděpodobnější se jeví osazení čipu Apple A10 Fusion či Apple A11 Bionic, což tvrdí také jeden z nejuznávanějších analytiků Ming-Chi Kuo.

iPad mini 5 tak bude jistě spadat do kategorie dostupnějších tabletů, právě výměnou za horší výbavu. Stát by mohl stejně jako aktuální 9,7palcový iPad, který se dá koupit již od 8 999 Kč a odhalit by jej mohl Apple již v březnu na své konferenci.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: AppleInsider

Diskuze k článku

    To bude asi ten revoluční, dlouho očekávaný produkt, o kterém Kuk pořád mluví. Pokud má ten onLeaks pravdu, tak se Apple snad ani nemusel obtěžovat, tolik peněz a času ve vývoji a výsledkem bude výměna prehistorického čipu za starý čip? Žádný strom neroste do nebe, jen škoda, že to přišlo tak brzy…

    Mozna by chtelo shlednout nejake benchmarky zminenych procesoru. V dobe vzniku byly trikrat vykonejsi nez konkurence a to se tak moc nezmenilo. Jinak mi ale tenhle ,,novy,, mini taky smysl nedava.. hlavni nevyhodou je podle me absence podpory pro Apple pencil. Tablet bez tuzky mi uz dnes smysl nedava.

celý text

Čtěte více