Zavřít reklamu

O páté generaci iPadu mini se toho šušká dost. Z dosavadních úniků víme, že se žádná designová změna konat nebude a tablet dostane pouze hardwarový upgrade. Nikoho tak v případě jeho představení nepřekvapí stejné šasi či absence Face ID.

Steve Hemmerstoffer, který je na Twitteru znám pod přezdívkou OnLeaks, se pochlubil, že si mohl prohlédnout CAD výkresy iPadu mini 5 a zná tak jeho přibližnou podobu. Fotografie si zatím nechal pro sebe, avšak zmínil, že se pátá generace malého tabletu od Applu shoduje s jeho předešlými verzemi. Jediná změna se týká malých mikrofonů, které se přesunou z boku do horní části zad. Apple údajně ponechal také Touch ID, 3,5mm jack i Lightning konektor.

Vzhledem k tomu, že je iPad mini 4 vybaven procesorem Apple A8, který tiká také například v iPhonu 6s, dostane nová generace zcela jistě nový čip. Jako nejpravděpodobnější se jeví osazení čipu Apple A10 Fusion či Apple A11 Bionic, což tvrdí také jeden z nejuznávanějších analytiků Ming-Chi Kuo.

iPad mini 5 tak bude jistě spadat do kategorie dostupnějších tabletů, právě výměnou za horší výbavu. Stát by mohl stejně jako aktuální 9,7palcový iPad, který se dá koupit již od 8 999 Kč a odhalit by jej mohl Apple již v březnu na své konferenci.

Zdroj: AppleInsider

.