Zavřít reklamu

Apple včera večer poněkud překvapivě představil rozdělení vývojové větvě operačního systému iOS. iPhony (a iPody) budou nadále využívat iOS a jeho budoucí iterace, iPady však od nadcházejícího září dostanou svůj vlastní operační systém iPadOS. Ten je na iOS postavený, obsahuje však mnoho prvků, které iPadům dodávají dlouho požadovanou funkcionalitu.

O iPadOS se bude psát ještě několik týdnů, takto krátce po konferenci se však na webu objevují krátké zprávy o největších zajímavostech, které se v nově představených produktech a operačních systémech objevily. V případě iPadOS rozhodně jde o podporu ovládání myší. Tedy něco, co doposud nebylo možné a velká základna uživatelů si tuto možnost přála.

Podpora pro ovládání myší není zatím mezi standardní funkcí iPadOS, je třeba jí manuálně zapnout v Nastavení. Tam je třeba jít do nastavení Zpřístupnění a zapnout funkci AssistiveTouch, která ovládání myší zastřešuje. Jak to funguje v praxi, si můžete prohlédnout v Tweetu níže. Tímto způsobem jde kromě klasické myši zapojit také Apple Magic Trackpad.

Z videa je patrné, že v současné podobě rozhodně nejde o plnohodnotnou implementaci ovládání myší v prostředí iPadOS. Zatím jde stále jen o nástroj pro uživatele, kteří z nějakého důvodu nemohou používat klasickou dotykovou obrazovku. Dá se však očekávat, že Apple k něčemu podobnému postupně dojde vzhledem k tomu, jakým směrem iPadOS směřuje. Plnohodnotná podpora pro myš přesně tak, jak známe z macOS, by rozhodně nebyla na škodu.

iPadOS Magic Mouse FB

Zdroj: Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.