Zavřít reklamu

Společnost Apple uvedla tento týden do prodeje svůj nový Pro Display XDR. Displej je k sehnání i i u nás a zájemci mohou za příplatek získat sklo ve speciální úpravě s nanotexturou. Tato úprava, která uživatele vyjde zhruba na 30 000 Kč, snižuje odrazy a odlesky na displeji a dodává mu příjemný matný vzhled. U Applu vás možná nepřekvapí, že si speciální úprava žádá také speciální péči, na kterou je ovšem Apple velmi dobře připraven.

Podle dokumentu podpory, který společnost Apple k displeji vydala, je zapotřebí displej se zmíněnou úpravou čistit pouze s pomocí speciálního hadříku, který Apple nabízí. K čištění speciálně upraveného skla displeje by uživatelé neměli v žádném případě používat vodu ani žádné roztoky. Apple v příslušném dokumentu varuje, aby uživatelé kromě zmíněného hadříku nepoužívali k čištění speciálně upraveného skla displeje žádné jiné látky. V případě, že uživatel speciální hadřík ztratí nebo zničí, může kontaktovat Apple, který mu poskytne náhradu. Společnost Apple zároveň vydala také instrukce, týkající se čištění speciálního hadříku. To by mělo probíhat s pomocí prostředku na mytí nádobí a vody, přičemž po umytí by měl speciální hadřík schnout po dobu minimálně čtyřiadvaceti hodin.

screenshot 2019-12-11 v 11.59.17

Standardní verze displeje náročnou péči nevyžaduje. Společnost Apple doporučuje displej s obyčejnou úpravou skla čistit za pomoci obyčejného hadříku z mikrovlákna, navlhčeného malým množstvím vody. Ostatní části displeje lze čistit měkkým hadříkem, který nepouští vlákna.

Pro Display XDR od Applu se již od chvíle svého představení stal vděčným terčem nejrůznějších internetových vtípků. Cena displeje začíná na necelých 140 000 Kč, a k displeji lze za dalších 28 990 korun zakoupit speciální stojan – je vcelku pochopitelné, že zmínka o nutnosti používání speciálního Apple hadříku tyto vtípky ještě přiživila.

Nový displej od Applu je možné objednávat již teď, verze se standardní úpravou by měla ke svým majitelům dorazit v druhé polovině prosince. Na variantu s nanotexturou si ale budou zákazníci muset počkat až do druhé poloviny ledna.

2019 Mac Pro 2

Zdroj: MacRumors

.