Zavřít reklamu

Apple před malou chvílí spustil prodeje dlouho očekávaného Macu Pro, tedy svého vůbec nejvýkonnějšího počítače v nabídce. Jde o stroj určený těm nejnáročnějším profesionálům, čemuž odpovídá nejenom jeho výbava, ale také cena. Po boku počítače začala kalifornská společnost prodávat také svůj nový profesionální 6K monitor Apple Pro Display XDR.

Základní konfigurace Macu Pro začíná na 164 990 Kč. Za tuto cenu nabízí 3,5GHz osmijádrový procesor Intel Xeon W, 32GB (4x8GB) RAM DDR4 EEC, 256GB SSD a grafickou kartu Radeon Pro 580X s 8GB GDDR5 paměti. Součástí balení je také ocelový rám s podstavci a periferie v podobě Magic Mouse 2 a Magic Keyboard s numerickou klávesnicí ve speciální černo-stříbrném odstínu.

Zákazníci ale mají široké možnosti voleb a skrze konfigurátor si mohou navolit o poznání výkonnější komponenty. Maximálně vybavený Mac Pro může nabídnout 28jádrový procesor Intel Xeon W s taktem jádra 2,5 GHz, 1,5TB (12x128GB) RAM DDR 4 EEC, dvojici grafických karet Radeon Pro Vega II Duo s HBM2 pamětí 2x32GB, 4TB SSD (později bude k dispozici 8TB), ocelový rám s kolečky, kartu Apple Afterburner do PCIe pro navýšení výkonu při renderování videa a periferie zahrnující Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 a Magic Keboard v černo-stříbrné variantě. Takto vybavený Mac Pro vyjde na 1 660 480 Kč

Nový Mac Pro je možné objednat už i na české mutaci Apple webu. Základní konfiguraci vám je Apple schopný doručit už na přelomu prosince a ledna, nejdříve 30. 12. Apple také plánuje začít prodávat Mac Pro ve formě racku pro využít například jako serverech, jeho cena bude začínat na 181 990 korunách. Mezi českými prodejci má nový Mac Pro zalistovaný zatím jen Alza.cz, avšak cena ani dostupnost zatím nebyla stanovena.

Mac Pro 2019 FB
.