Zavřít reklamu

Další týden z měsíce července je fuč a my se pomalu nacházíme v polovině letních prázdnin, byť většina školáků měla prázdniny prodloužené kvůli koronaviru. Ve světě nakousnutého jablka se i navzdory tomu samozřejmě pořád něco děje. Pojďme se společně v již tradičním Apple souhrnu, který pro vás připravujeme každý všední den, podívat na novinky, které se dnes a o víkendu udály. V první novince se podíváme na zajímavé predikce týkající se nových produktů od Applu, ve druhé novince se zaměříme na novinku, kterou Skype přidal do iPhonu, a nakonec se zaměříme na jablečnou tužku Apple Pencil, která by se potenciálně měla brzy naučit novou funkci.

Nových jablečných produktů se možná dočkáme již za několik dní

Během včerejška se na Twitteru, konkrétně na profilu uživatele @L0vetodream, objevily nové informace o budoucích krocích společnosti Apple. Nutno podotknout, že se leakerovi @L0vetodream před nedávnem podařilo s předstihem odhalit přesný název macOS 11, tedy Big Sur, společně s mnohými novinkami, které se objevily v momentálně nejnovějších operačních systémech iOS a iPadOS 14 či watchOS 7, a tak lze jeho informace považovat za vcelku důvěryhodné. Zmiňovaný leaker bohužel neřekl žádné informace o tom, na jaké produkty bychom se měli těšit, uvedl pouze to, že jsou tyto chystané produkty připravené k tomu, aby si je mohli zakoupit první spotřebitelé. Ještě před letošní první konferencí se začalo proslýchat, že by měl Apple v rámci WWDC představit zbrusu nové a redesignované iMacy, na poslední chvíli však z představení mělo sejít. Je tedy dosti pravděpodobné, že se dočkáme představení právě nových iMaců. Jablečných telefonů se rozhodně nedočkáme, jelikož ty Apple tradičně představuje na konferenci v září, navíc k tomu jsme se před nedávnem dočkali spuštění prodejů iPhone SE 2. generace. Uvidíme tedy, s čím Apple přijde (a jestli vůbec) – pokud se tak stane, tak si můžete být jistí, že veškeré novinky najdete právě na Jablíčkáři a na našem sesterském webu Letem světem Applem.

Skype se na iPhonu naučil novou funkci

V případě, že chcete na vašem iPhonu či iPadu vést videohovory, tak k tomu můžete samozřejmě využít FaceTime. Co si ale budete nalhávat, jablečný FaceTime svým způsobem zaspal dobu. Zatímco konkurenční aplikace nabízí nespočet různých funkcí, které se rozhodně v určitých případech mohou hodit, tak FaceTime je i nadále FaceTime a nijak výrazně se nemění, tedy kromě maximálního počtu uživatelů, kteří se mohou jednoho videohovoru zúčastnit. Pokud používáte Skype na vašem Macu či počítači, tak jste rozhodně zaznamenali funkci pro rozmazání pozadí, popřípadě pro změnu pozadí na libovolný obrázek. Tato funkce byla prozatím k dispozici pouze na desktopová zařízení, dnes však Skype přišel s aktualizací, díky které můžete zmiňovanou funkci využít i na iPhonu či iPadu. Nutno podotknout, že tato funkce funguje ve Skype opravdu spolehlivě. Samozřejmě ji nevyužijete všude, například doma je vcelku zbytečná, avšak v takové kavárně či v kanceláři se rozhodně může hodit.

skype
Zdroj: Skype.com

Apple Pencil by měla brzy nabídnout novou funkci

V případě, že patříte mezi moderní umělce, kteří rádi kreslí a vytváří různé umění na iPadu, tak zajisté vlastníte také Apple Pencil. Jablečná tužka je naprosto nezbytným pomocníkem mnoha uživatelů iPadů, což mohu potvrdit i z názorů mého okolí. Apple samozřejmě nenechává Apple Pencil někde v pozadí a snaží se ji i nadále vylepšovat. Podle dostupných informací by měla jablečná tužka nabídnout novou funkci, díky které bude uživatel schopen získat barvu určitého reálného objektu. Nesvědčuje tomu jeden z posledních uveřejněných patentů od Applu. Apple Pencil by se měla podle něj dočkat fotodetektorů, s jejichž pomocí by se stačilo hrotem jablečné tužky dotknout objektu, čímž by došlo k zaznamenání barvy předmětu, kterého jste se dotknuli. Podobné technologie se využívají například v lakovnách, kdy vám pomocí speciálního přístroje změří barvu nějakého objektu (například autodílu), a poté dojde k namíchání přesného odstínu barvy. I přesto, že tato technologie už není bůhvíjak převratná a klidně by s ní mohl Apple přijít, tak je nutné podotknout, že si kalifornský gigant během jednoho roku zaregistruje hned několik stovek patentů a většinu z nich stejně nepromění ve skutečnost. Uvidíme, zdali právě tento patent bude výjimkou a funkce „kapátka“ se u Apple Pencil v budoucnu doopravdy dočkáme.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více