Zavřít reklamu

Pokud jste dnes byli alespoň chvíli na internetu, tak vám určitě neunikly informace o masivních útocích, které se odehrály především na Twitteru, ale také dalších sociálních sítích. Právě tomuto tématu se budeme věnovat v první novince našeho pravidelného IT souhrnu, ve kterém se každý všední den díváme na informace, které nesouvisí s Applem. Ve druhé novince vás poté informujeme o tom, jak Sony zvýšilo produkci chystané konzole PlayStation 5. Dále se podíváme na milník, který se podařilo překročit úspěšné battle royal hře PUBG a v poslední novince se budeme věnovat Tesle. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Masivní útoky na Twitter a další sociální sítě zasáhly největší světové společnosti

Jak už jsem zmínil v úvodu – masivní útoky na Twitteru, Facebooku, WhatsAppu či LinkedIn zaznamenal asi každý, kdo se během dneška připojil na internet. Hackerské útoky si podmanily účty těch největších společností světa a sledujícím uživatelům nabízely na první pohled skvělou možnost, pomocí které si mohou vydělat. Hackeři na účty světových gigantů, a to jak společností, tak jednotlivců, vložili příspěvky, které nabádaly sledující k zaslání určitého obnosu peněz. Vrátit se jim poté měl dvojnásobek. Aby hackeři zůstali v anonymitě, tak po sledujících požadovali bitcoiny, které se po vkladu měly zdvojnásobit. Pokud tedy dotyčný sledující zaslal bitcoiny v hodnotě například 1000 dolarů, vrátit se mu mělo 2000 dolarů. Celá tato „akce“ byla omezena na dobu třiceti minut, a tak se „šťastnými“ uživateli měli stát jen ti uživatelé, kteří se zrovna nacházeli na svých účtech. Podle dostupných informací se hackerům podařilo získat obnos v hodnotě přes 100 tisíc dolarů, s největší pravděpodobností bude ale obnos o mnoho vyšší. Pamatujte, že vám v dnešní době rozhodně nikdo nedá nic zadarmo, a to ani Apple či Bill Gates, kteří o peníze rozhodně nouzi nemají.

Sony zvyšuje produkci chystaného PlayStationu 5

Je to již několik týdnů nazpět, co jsme se od společnosti Sony na jedné z konferencí dočkali představení očekávané konzole PlayStation 5. Tato konzole má potencionální kupce zaujmou svým designem a samozřejmě také výkonem, který má být jednoduše úchvatný. Ti bystřejší z vás už zaznamenali, že se Sony chystá prodávat dvě verze PlayStationu 5. První verze je označená jakožto klasická a nabídne mechaniku, druhá verze je poté označována za digitální a bude dodávána bez mechaniky. Tato verze bude samozřejmě o několik desítek dolarů levnější, což dává smysl. Do první vlny prodeje chtěla společnost Sony vyrobit 5 milionů kusů nejnovější herní konzole. Ukázalo se ale, že to nejspíše nebude stačit, a tak byla produkce zvýšena. Do první vlny prodeje by se měl dostat dvojnásobek PlayStationů 5, tedy celkově 10 milionů kusů. 5 milionů z toho bude k dispozici již na konci září, zbylých 5 milionů mezi říjnem a prosincem. Uvedení konzole na pulty obchodů bychom se měli dočkat již na konci letošního roku, a to ještě před vánočními svátky. Vybírání vánočního pro vaše ratolesti či přítele tak bude o to snažší.

PUBG překonalo úctyhodný milník

Pokud patříte mezi vášnivé hráče, tak už jste rozhodně alespoň jednou slyšeli o konceptu battle royal. V tomto konceptu je na jednu mapu najednou připojeno několik desítek hráčů, nejčastěji okolo 100. Tito hráči poté musí po mapě hledat různé vybavení, pomocí kterého musí přežít. Nejčastěji se battle royal hraje stylem všichni proti všem, v některých hrách jsou však k dispozici i tzv. „duo“, ve kterém hrají týmy o dvou lidech, často nechybí ani tzv. „group“, tedy skupina 5 hráčů, která hraje proti dalším skupinám. Největším průkopníkem battle royal PUBG, které je i nadále mezi hráči velmi oblíbené. V PUBG se hrají dokonce i různé turnaje, ve kterých můžete získat hodnotné ceny v podobě několika tisíců dolarů. Nutno podotknout, že PUBG nedávno překonalo vcelku významný milník – došlo totiž k prodeji 70 milionů originálních kopií této hry.

PUBG
Zdroj: PUBG.com

Tesla nesmí používat slovo „autopilot“

V případě, že se alespoň trochu orientujete v elektromobilech od Tesly, za kterou stojí vizionář a podnikatel Elon Musk, tak už jste rozhodně slyšeli o pojmu „autopilot“. Ve vozidlech od Tesly se takový autopilot totiž nachází, a jak už název napovídá, tak se má tato technologie starat o to, že je prostředek schopen sám podle umělé inteligence schopno řídit. Důležité je v tomto případě slovíčko „sám“ – autopilot v Tesle sice funguje, ale i tak musí řidič i nadále sledovat okolní situaci a dopravu, aby byl v určitých případech, kdy dojde ke špatnému vyhodnocení, schopen zareagovat. V různých zprávách se často objevují informace o tom, jak autopilot od Tesly selhal, a jak se kvůli němu někdo zranil, anebo dokonce zemřel – Tesla za to ale svým způsobem nemůže. Muskova automobilka totiž svého autopilota vůbec neprezentuje tak, že by vozidlo bylo schopné jezdit plně samo, a jak už jsem zmínil výše, řidič musí i nadále sledovat situaci na vozovce. To se nelíbí německému soudu, který zakázal v Německu společnosti Tesla slovíčko autopilot používat, jelikož se jednoduše řečeno o autopilota nejedná. Tesla se ohrazuje tím, že slovo autopilot převzala z letectví, kde musí piloti také neustále všechno kontrolovat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více