Zavřít reklamu

Z malého rybníčku VOD služeb, které jsou v České republice dostupné, se stává pořádný rybník. Po HBO Max se do tuzemska totiž hodlá podívat i velmi očekávané Disney+ a všem streamovacím platformám tak pořádně naroste konkurence. Právě Disney+ má totiž skutečně poutavý obsah, který osloví široké publikum. 

Disney+, také označované jako Disney Plus, je poměrně nová streamovací platforma, která se veze na úspěchu svých předchůdců. Vznikla teprve 12. listopadu 2019, tedy o 11 dní později, než bylo spuštěno Apple TV+. Služba je vlastněná a spravovaná společností Media and Entertainment Distribution, která je však divizí The Walt Disney Company, a pod The Walt Disney Company spadá třeba i Hulu (založeno v roce 2007) a ESPN+ (spuštěno v roce 2018).

Pořady Disney byly původně dostupné např. i na Netflixu, ale po ukončené distribuční smlouvě v roce 2019 využilo Disney nabízené možnosti, a právě rozjelo svou platformu se svým obsahem. Produkce exkluzivních filmů a televizních seriálů služby však začala už na konci roku 2017. Služba se primárně zaměřuje na distribuci filmů a televizních seriálu produkovaných studii Walt Disney Studios a Walt Disney Television, ale nabízí i obsah jí vlastněných značek. Jedná se např. o Star Wars, Marvel, National Geographic nebo Pixar.

Kdy a za kolik 

Disney už oficiálně potvrdilo, že v Česku odstartuje 14. června 2022. Přítomna bude jako v případě HBO Max jediná varianta předplatného. Měsíčně nás tedy služba vyjde na 199 Kč, což je mimochodem i nejlevnější tarif Netflixu nebo tarif HBO Max, pokud prošvihnete jeho zaváděcí akci s 30% slevou. Můžete ale platit i ročně. Roční předplatné vás tak vyjde na 1 990 Kč, díky čemuž ušetříte dva měsíce a teoreticky byste tedy každý měsíc za službu platili 165 Kč.

disneyplus-800x461

Jde o počty 

A teď nemyslíme jen počty finanční. Disney+ totiž bude podporovat vysokých 7 nezávislých profilů pod jedním předplatným (včetně těch dětských) a současný stream bude moci běžet až na čtyřech zařízení najednou. Kvalita se samozřejmě bude různit, ale vrchol dosáhne na kvalitu IMAX Enhanced, dostatek obsahu by měl být ve 4K s HDR a chybět nebude ani Dolby Atmos. Množství obsahu bude přítomno alespoň s českými titulky, chybět ale nebude ani dabing. Na přesné poměry si musíme ještě počkat.

Disney+ půjde sledovat skrze chytrý telefon a tablet s iOS nebo Androidem, samozřejmostí je podpora Apple TV, smart TV, či jen počítačů s webovým prohlížečem, konzole PS5, PS4, Xbox Series X či Xbox One skrze patřičnou aplikaci. Český web Disney+ zatím moc informací nepřináší a nabízí vlastně jen možnost registrace se k novinkám.

Krátký výčet obsahu Disney+: 

 • Avatar 
 • Duše 
 • Ledové království 
 • Piráti z Karibiku 
 • Cruella 
 • The Mandalorian (The Book of Boba Fett) 
 • WandaVision 
 • Loki 
 • Simpsonovi 
 • DuckTales 
 • Gordon Ramsey: Uncharted 

 

.