Zavřít reklamu

O březnové Keynote, na které měla společnost Apple teoreticky představit nástupce iPhonu SE a další novinky, se spekulovalo již od loňského roku. Podle dostupných zpráv připadalo nejpravděpodobnější datum prezentace na poslední březnový den. Zdroje blízké Applu tento týden potvrdily, že událost byla skutečně v plánu. V souvislosti s aktuální situací se ale nakonec konat nebude.

Jon Prosser z webu Front Page Tech minulý víkend zveřejnil na síti Twitter příspěvek, ve kterém s odvoláním na důvěryhodný anonymní zdroj uvádí, že březnová Keynote byla zrušena. S podobnou zprávou přišel v úterý také redaktor magazínu Forbes David Phelan, kterému zdroje blízké Applu potvrdily, že se konference „v žádném případě neuskuteční“. Tentýž den odpoledne tuto skutečnost potvrdil také server Cult of Mac.

Konference, pořádané společností Apple, se v poslední době nejčastěji konají ve Steve Jobs Theater v areálu nového Apple Parku. Ten se nachází v kalifornském Cupertinu, které spadá pod jurisdikci oddělení veřejného zdraví v Santa Claře. Tento odbor nedávno vydal nařízení, které zakazuje hromadná shromáždění v kraji. Příslušné nařízení vstoupilo v platnost 11. března a mělo by trvat minimálně po dobu tří týdnů – pokrývá tedy i datum, ve kterém se měla konat březnová Apple Keynote.

Server Cult of Mac uvedl, že vedení Applu mělo v souvislosti s konáním Keynote v poslední době starosti, a výše zmíněné nařízení bylo hlavním faktorem v konečném rozhodnutí firmy o zrušení události. V souvislosti s právě probíhající epidemií COVID-19 může také s velkou pravděpodobností dojít ke zpoždění vydání nových produktů – v tomto směru ale velmi záleží na tom, jak se budou události dále vyvíjet. V úvahu připadá také fakt, že produkty, které měly být uvedeny na březnové Keynote, Apple nakonec představí v tichosti a jejich vydání doprovodí pouze oficiální tiskovou zprávou.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.