Zavřít reklamu

V posledních měsících se stále více hovoří o příchodu nového iPadu Pro, který by se měl pochlubit o poznání lepším displejem. Větší varianta s 12,9″ obrazovkou se totiž dočká technologie Mini-LED. Ta přináší benefity známé z OLED panelů, přičemž netrpí na běžné problémy s vypalováním pixelů a podobně. O produktu toho víme již docela dost. Tajemstvím každopádně zůstává, kdy se tohoto kousku vůbec dočkáme. Čerstvé novinky nyní přinesl renomovaný portál Bloomberg, podle kterého je představení doslova za rohem.

iPad Pro mini-LED mini Led

Zmiňované představení se již dříve datovalo na konec loňského roku či březnovou Keynote (která se ve finále ani nekonala), avšak ani jednou se tyto informace nepotvrdily. Řada uznávaných zdrojů si každopádně stála za tím, že nám Apple produkt odhalí v první polovině letošního roku. K tomu tehdy Bloomberg dodal, abychom předběžně počítali s dubnem. Dnešní zpráva toto tvrzení navíc potvrzuje. Podle nejnovějších informací bychom se tedy ještě v tomto měsíci měli dočkat představení očekávaného iPadu Pro. Vinou koronavirové situace se to každopádně neobejde bez komplikací.

Apple údajně čelí nejrůznějším problémům na straně produkce, kdy na vině je právě onen Mini-LED displej, kterých je již nyní nedostatek. Bloomberg ale přesto spoléhá na své anonymní zdroje, které jsou údajně s plány Applu velice dobře obeznámeny. Podle nich by k samotnému představení produktu mělo dojít i navzdory těmto problémům. Kamenem úrazu poté může být, že ačkoliv bude iPad Pro odhalen v následujících týdnech, tak si na něj ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat.

Starší koncept iPadu X (Pinterest):

Práce Applu na nové generaci iPadu Pro navíc mimo nejrůznějších úniků a analýz potvrzuje i reference v kódu beta verze operačního systému iOS 14.5. Magazín 9to5Mac odhalil zmínky o čipu A14X, který by měl tepat právě v nových jablečných tabletech. Ty by mimo Mini-LED displeje v případě větší varianty a výkonnějšího procesoru měly nabídnout i podporu Thunderboltu prostřednictvím USB-C portu. Zdali se cupertinská společnost rozhodně pro představení prostřednictvím Keynote či tiskové zprávy je prozatím pochopitelně nejasné.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.