Zavřít reklamu

Roguelite je herní žánr, který se většinou nějakým narativním příběhem nezdržuje. Děj načrtávají takové hry pouze co nejhrubšími obrysy, aby mohli spokojené fanoušky pustit ke své vycizelované hratelnosti. Jednou z výjimek tohoto pravidla se stala jedna z nejlepších her roku 2020, Hades od studia Supergiant. Podobným směrem se vydává i méně známé překvapení ze stejného roku Fury Unleashed.

Fury Unleashed se inspiruje nejznámějšími klasickými střílečkami z osmdesátých a devadesátých let minulého století. Vývojáři sami citují jako své největší zdroje inspirace legendární série Contra a Metal Slug. A tu, jak je vidět z obrázků, nemají šanci zapřít. V samotné hře tak skáčete po plošinkách a střílíte zástupy originálních nepřátel. Každý průchod hrou vám přitom přinese nové zbraně do arzenálu a hlavně kupu zkušenostních bodů, které se mezi jednotlivými pokusy přelévají. Jak tedy bude růst vaše schopnost předvídat samotnou hru, tak i vaši hrdinové budou mít pestřejší výběr schopností.

Všechno to střílečkové běsnění pak spojuje dohromady příběh o komiksovém autory, který se vypořádává s tvůrčí krizí. Mezi zdoláním jednotlivých úrovní, které zde představují komiksové sešity, tak můžete sledovat překvapivě lidský příběh o umělcově vztahu s jeho tvorbou. Tenhle originální kousek si navíc můžete vychutnat i ve společnosti druhého hráče v lokálním multiplayeru.

  • Vývojář: Awesome Games Studio
  • Čeština: Ne
  • Cena: 6,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Linux, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.12 nebo novější, dvoujádrový procesor na minimální frekvenci 2,7 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Nvidia GeForce GT 640M nebo lepší, 1,6 GB volného místa na disku

 Hru Fury Unleashed můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více