Zavřít reklamu

Jen málokdy se stane, že vám hra vyrazí dech svým grafickým zpracováním přes to, že nepoužívá ty nejmodernější možné, fotorealistické vizuály. Jedním z vzácných případů takové situace je bezpochyby ale akční plošinovka Cuphead od studia MDHR Entertainment. Ta totiž přinesla v roce 2017 do světa herního průmyslu pořádný hrneček neobyčejně stylového koktejlu.

Cuphead se inspiruje klasickými animáky ze třicátých let minulého století. Charakteristická houpavá animace ručně kreslených postaviček dá vzpomenout na například úplně první animáky s Mickey Mousem. Sjednocující styl pak krásně doplňuje i jazzový soundtrack a vodovkové pozadí. Hra vám dá dokonce možnost zapnout či vypnout filtr s filmovým zrnem, který činí Cupheada od dobových kreslených filmů už takřka k nerozeznání. Co se ale na první pohled zdá být zábavou pro ty nejmenší, klame tělem.

Cuphead si již chvíli po svém vydání zvládl vybudovat pověst extrémně těžké plošinovky. Pravda je ovšem někde jinde. Zatímco na první pokus vás hra moc daleko nepustí, její záludnost se skrývá v hlavně v naučení jednoduchých rytmů nepřátel. I ti nejtěžší bossové totiž mají ve hře dobře předvídatelné vzorce chování. Pokud se ale i tak bojíte do hry skočit o samotě, můžete s sebou vzít i někoho druhého a užít si zábavu v povedeném kooperativním režimu.

  • Vývojář: Studio MDHR Entertainment Inc.
  • Čeština: Ne
  • Cena: 19,99 euro
  • Platforma: macOS, Windows, Playstation 4, Xbox One, Nintendo Switch
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.11 nebo novější, procesor Intel Core i5 nebo novější, 4 GB operační paměti, grafická karta Intel HD 4000 nebo lepší, 4 GB volného místa na disku

 Hru Cuphead můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více