Zavřít reklamu

Veverky jsou jedním z nejrozšířenějších druhů divokých zvířat. Když je vidíte hopkat mezi stromy, nebo přelézat ze stromu na strom, většinou se nad jejich chováním nepozastavíte. Vždyť to jsou jen hlodavci, kteří si kromě útoků na krmítka pro ptáky většinou hledí svého. Nová hra od vydavatele Noodlecake však vykresluje chundelaté veverky v jiném světle. Ve hře NUTS totiž budete odhalovat jejich tajemné spiknutí.

Hra vás vsadí do role začínajícího výzkumníka, který dostane za úkol zkoumat chování veverek v tajemném lese. Výzkum probíhá ve dvou fázích. Během dne budete po lese rozmisťovat kamery na co nejvhodnější místa. V noci potom budete analyzovat získané záběry. Celým výzkumem vás povede vaše nadřízená, která veverky už ze začátku podezřívá z určitých nekalostí. Nejdůležitějším bodem hratelnosti má být právě volba přesných pozic kamer, bez jejich pomoci se moc daleko nedostanete. Sami vývojáři však tvrdí, že není třeba neustále přemýšlet nad tím, kam kamery umístit. Hra je prý dost benevolentní a v dalším postupu vám často pomůže obyčejná náhoda.

NUTS se zrodilo ze série roztodivných herních experimentů, to alespoň tvrdí jeden z vývojářů, Joon van Hove. Experimentální povaha hry je zjevná nejen ze samotné premisy, ale i z formálního zpracování. Úvodní obrazovka vás pozdraví charakteristickou několikabarevnou grafikou za doprovodu atmosférického, adaptivního soundtracku. Poté se už můžete pustit do originální záležitosti, která bystrému hráči nabídne několik hodin kvalitní zábavy. Hra už v polovině ledna vyšla také na iOS. Pokud máte herní předplatné Apple Arcade, můžete ji vyzkoušet i tam.

Hru NUTS můžete zakoupit zde

.