Zavřít reklamu

V minulém roce se (nejen) Apple potýkal s nejrůznějšími problémy, kvůli kterým došlo k opožděnému představení iPhonu 13. Na vině byla především globální pandemie onemocnění COVID-19, kdy z důvodu nedostatků ze strany dodavatelského řetězce zkrátka nebylo možné vše dokončit v rámci tradičních termínů. Navzdory tomu, že letos svět sužuje problém s nedostatkem čipů a pandemie v některých oblastech kvůli mutacím rozšiřuje, by nás stejná situace potkat neměla. Podle nejnovějších informací z DigiTimes se Apple svědomitě připravuje a již dokonce odstartoval výrobu čipů A15, který bychom mohli označit za mozek celého zařízení.

Povedený koncept iPhonu 13 Pro:

O samotnou produkci se samozřejmě stará výhradní dodavatel těchto součástek, tedy tchajwanský gigant TSMC. Nový čip s označením A15 by si měl zakládat na stejném, 5nm výrobním procesu jako předchozí A14. U cupertinského giganta je už totiž nepsaným pravidlem, že ke zmenšování výrobního procesu dochází co dva roky. Přesně proto se již delší dobu hovoří o 4nm procesu v případě čipů, jež budou tepat v iPhonech z roku 2022. Novinka by se pak znovu měla pochlubit navýšením výkonu a snížením energetické náročnosti, kdy čip bude lépe se zařízením pracovat a obecně tedy bude úspornější.

Apple A15 čip

Co se pak týče očekávané řady iPhone 13, tak ta by měla přijít v podobném kabátu jako loňské „dvanáctky.“ Po stránce designu se očekávají pouze minoritní změny, kdy se nejčastěji hovoří o zmenšení výřezu díky redukci Face ID komponent a lehké úpravě zadního fotomodulu. iPhone 13 Pro (Max) by pak ještě měl být vybaven pokročilejším LTPO displejem se 120Hz obnovovací frekvencí.

.