Zavřít reklamu

Začátek prvního květnového týdne se nese ve znamení novinek. Jedna z nich se týká video streamovací platformy YouTube. Její diváci z pochopitelných důvodů vyžadují co nejkvalitnější zážitek a co nejvyšší kvalitu videí. Společnost Google, pod kterou YouTube spadá, se snaží uživatelům vyjít v tomto směru vstříc, proto ve svých datových centrech zavádí vlastní nové čipy, které mají kromě jiného zajistit ještě vyšší kvalitu u YouTube videí. Druhou novinkou dnešního souhrnu je funkce automatického záznamu videokonferencí, které se již brzy dočkají uživatelé komunikační platformy Microsoft Teams.

Vlastní čip Googlu pomůže s načítáním YouTube videí

Společnost Google přišla počátkem tohoto týdne s vlastním čipem, který má pomoci především na platformě YouTube. Nově vyvinutý čip od Googlu má sloužit k tomu, aby videa na YouTube vypadala lépe, a aby se také načítala rychleji než kdykoliv předtím. Jedná se čip typu VCU (Video Coding Unit) a experti z Googlu na něm pracovali po dobu více než pěti let. Podle dostupných informací mají VCU čipy zajistit uživatelům možnost sledování YouTube videí v co možná nejlepší kvalitě, aniž by zároveň docházelo k nadměrné spotřebě dat.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz - Apple magazín

Jeff Calow z Googlu uvedl v rozhovoru na blogu YouTube, že firma začala na vývoji zmíněných čipů pracovat ve chvíli, kdy si její vedení poprvé všimlo zvýšené poptávky po videích ve vysoké kvalitě. Aby si uživatelé mohli tato videa vychutnat, aniž by za to byli jakýmkoliv způsobem znevýhodněni, přešla společnost Google na kodeky typu VP9. Ty jsou ale v jistém směru náročnější na výpočetní výkon, proto musela firma přejít také na vlastní čipy. První verze VCU od Googlu již postupně nachází uplatnění v datacentrech Googlu po celém světě a odborníci ve firmě již v tuto chvíli pracují dokonce na druhé generaci těchto čipů.

MS Teams nabídnout možnost automatického záznamu

Na mnoha místech světa se pracovní život spousty lidí pomalu vrací do normálu. Díky pomalému ústupu pandemie onemocnění COVID-19 a zároveň šíření vakcíny dochází na řadě míst k postupnému návratu zaměstnanců zpět do kanceláří, to ale neznamená, že by tvůrci softwaru, určeného k online komunikaci na dálku, začali zanedbávat své produkty. Společnost Microsoft například nedávno opět o něco více vylepšila svou komunikační platformu MS Teams. Videokonferenční služby již brzy nabídne svým uživatelům možnost automatického nahrávání všech schůzek od okamžiku zahájení. Tato možnost na zmíněné platformě doposud chyběla, a to navzdory tomu, že o ni řada jednotlivců i firem jevila nemalý zájem.

Funkce automatického nahrávání videokonference se aplikace MS Teams dočká jak ve své verzi pro macOS, tak i pro počítače s operačním systémem Windows. O tom, že je ze schůzky pořizován záznam, se díky notifikaci pochopitelně ihned na začátku dozvědí všichni její účastníci. Ti si zároveň budou moci po skončení videohovoru stáhnout záznam a poslechnout si jej. Společnost Microsoft sice zatím neuvedla konkrétní datum spuštění zmíněné funkce, mělo by k němu ale podle dostupných informací dojít ještě v první polovině tohoto měsíce. Kromě toho se platforma Microsoft Teams dočká v blízké budoucnosti několika dalších zajímavých novinek jako je třeba živý přepis, souhrn schůzky po jejím, skončení a další.

MS Teams novinky
Zdroj: techradar.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více