Zavřít reklamu

Zatímco průkopníka ohebných smartphonů Samsung Galaxy Fold trápí porodní bolesti, na internetu se objevily zajímavé koncepty hybridního Macu a iPadu v jednom. Ohebný displej tak získává úplně jiný význam a výsledek si i dokážeme představit v praxi.

Tvůrci řešení Luna Display zpracovali nápadité využití ohebného displeje v jednom stroji, které kombinuje vlastnosti počítače Mac a tabletu iPad. Tento „hybrid“ by tak dokázal využít to nejlepší z obou světů a posunout možnosti využití o kus dále.

Příspěvek na blogu:

A jaký postoj zaujme Apple? Nevypadá to, že by v roce 2019 vypustil do světa ohebný telefon. Jenže to nám nezabránilo ve snění! Vzali jsme tudíž věci do vlastních rukou a na základě fantazie stvořili vlastní skládací řešení.

Luna Display při tvorbě konceptu spolupracovali s průmyslovým výtvarníkem Federico Donelli.

 

 

Ohebný Mac a iPad realitou

Tvůrci zdůrazňují, že šli až na hranice možností Macu a iPadu. Chtěli využít podporu veškerého příslušenství, ale zároveň neztratit dotekovou vrstvu v desktopovém operačním systému macOS.

Kromě obrázků najdeme na blogu také video, které ukazuje současné možnosti a oživí tento koncept v praxi pomocí vlastního řešení Luna Display. Ačkoli má stále daleko do jednoduchosti a využitelnosti designového konceptu, nelze mu upřít určitý nádech a příslib budoucnosti.

Ostatně určité zprávy naznačují, že Apple sám chystá do nové verze operačního systému macOS 10.15 vlastní řešení. Mac by tak byl schopen nativně využít iPad jako druhou obrazovku bez instalace aplikací třetích stran. Jestli se toto naplní, zjistíme už za měsíc na vývojářské konferenci WWDC 2019. Do té doby zatím dobře poslouží Luna Display.

Zdroj: 9to5Mac

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Tak to v tom videu je blbost na entu.

    Ten prvy obrazok je zaujimavy, ak by na spodnej obrazovke bola klavesnica s touchpadom a davalo by to hapticku odozvu po stlaceni klavesy. A vo vyrovnanom stave by sa to mohlo vlozit do stojanu a napajat a bol by to iMac.

celý text

Čtěte více.