Zavřít reklamu

Po týdnu vám na stránkách Jablíčkáře opět přinášíme další souhrn spekulací a úniků, souvisejících se společností Apple. Tentokrát bude řeč o budoucnosti 5G modemů a vlastnostech letošních iPhonů, zmíníme se ale také o ohebných laptopech z dílny cupertinské společnosti.

Chystá Apple vlastní 5G modemy?

Novější modely smartphonů od Applu již nějakou dobu nabízí podporu 5G sítí. Tyto modely jsou v současné chvíli osazeny 5G modemy z dílny společnosti Qualcomm, tomu by ale podle dostupných zpráv mohl být v dohledné době konec, a cupertinská společnost by mohla přejít na používání svých vlastních 5G modemů. Server DigiTimes přinesl v uplynulém týdnu zprávu o tom, že Apple údajně v současné chvíli vyjednává se společností ASE Technology o možnostech výroby 5G komponent podle jeho vlastního návrhu.

5G modem

Společnost ASE Technology podle serveru DigiTimes již v minulosti spolupracovala s Qualcommem na výrobě 5G čipů pro iPhony. Cupertinská společnost by podle DigiTimes mohla v roce 2023 prodat až 200 milionů iPhonů s podporou 5G sítí, přičemž nové modely by mohly být osazeny novým typem 5G komponent přímo od Applu. Kromě zmíněné ASE Technology by s Applem měla na výrobě 5G modemů spolupracovat také společnost TSMC, která je jeho dlouhodobým dodavatelem komponent.

Delší výdrž baterie u iPhonu 14

Na internetu se objevuje čím dál více spekulací, souvisejících s letošními modely iPhonů. Ty by mohly podle nejnovějších zpráv nabídnout kromě jiného také lepší výdrž baterie a podporu konektivity Wi-Fi 6E, a to díky novému typu 5G čipů. Podle deníku Economic Daily News se o výrobu 5G modemů pro letošní modely iPhonů postará na základě návrhu společnosti Qualcomm výrobce TSMC.

Prohlédněte si údajné rendery iPhonu 14:

5G modemy pro iPhone 14 budou podle zmíněného zdroje vyrobené za pomoci 6nm procesu, který mimo jiné zajistí výrazně nižší energetickou náročnost a vyšší výkon při využívání sub-6GHz a mmWave 5G pásem. Kromě toho by se nové modemy měly vyznačovat také o něco menšími rozměry, díky kterým by v nových iPhonech mohlo zbýt více prostoru pro větší baterii, která tím pádem novým modelům zajistila delší výdrž na jedno nabití.

Budoucnost ohebného iPhonu

Co se týče ohebného iPhonu, již nějakou dobu nejde o to zda, ale kdy jej Apple představí. Server 9to5Mac přinesl v průběhu uplynulého týdne zprávu, podle které by se svět měl ohebného iPhonu dočkat až v roce 2025, přičemž původně se hovořilo o roce 2023. Tuto teorii zastává například analytik Ross Young, podle kterého navíc Apple údajně zkoumá také možnost ohebných notebooků. K odložení představení ohebného iPhonu došlo podle Younga poté, co Apple na základě diskuze s dodavatelským řetězcem došel k závěru, že není důvod spěchat s uvedením tohoto typu iPhonu na trh.

Zajímavá je také zpráva o tom, že Apple zkoumá možnosti výroby ohebných laptopů. Podle dostupných zpráv momentálně probíhá komunikace na toto téma mezi Applem a potenciálními dodavateli. Spekulace hovoří o tom, že by ohebné laptopy měly být vybaveny zhruba 20″ displeji s podporou UHD / 4K rozlišení, světlo světa by mohly spatřit v letech 2025 – 2027.

.