Zavřít reklamu

Nějaký ten čas se již čile spekuluje nad tím, jak Apple chystá odolné Apple Watch. Pokud je však společnost v něčem přeborníkem, je to v reklamě, což ostatně víme už od té pojmenované 1984, která měla svět upozornit na počítač Macintosh, který ale ani neukázala. Nyní je zde reklama nová, a ta představuje, jak moc jsou Apple Watch Series 7 odolné. 

Reklama nese název Hard Knocks a předvádí, co všechno dokáže aktuální série hodinek „přežít“. Jsou v ní přítomni její uživatelé, kteří s ní podnikají běžné i extrémní sporty, ale i s nimi jen běžně žijí (což jasně ukazuje dítě splachující Apple Watch do záchodové mísy). Reklama je ukončena sloganem „nejodolnější Apple Watch vůbec“, a tak si klademe otázku, zda je vlastně vůbec nutné, aby Apple představil ještě nějakou odolnější jejich variantu.

Vydrží toho opravdu hodně 

Kdyby šlo jen o zbožná přání uživatelů, byla by to situace jiná, ale s informacemi o připravované odolné verzi Apple Watch přicházejí i přední analytici, jako Mark Gurman z Bloombergu a další. Dočkat bychom se jich měli už na podzim letošního roku spolu s Apple Watch Series 8 (tedy teoreticky samozřejmě). Ostatně více si můžete přečíst v našem článku.

Jenže právě uveřejněnou reklamou Apple jasně vzkazuje, že vlastně odolnější Apple Watch nepotřebujeme. Hodně se zmiňuje, že právě odolné Apple Watch využijí především extrémní sportovci. Problém je v tom, že oproti těm rekreačním jich je nepoměrně méně a má skutečně smysl dělat pro ně nějaký exkluzivní model, když už toho samotné Apple Watch Series 7 vydrží tolik? Nevadí jim prach, voda ani nárazy. Mají vůbec nejodolnější konstrukci a sklo, kdy pravděpodobně v chytrých hodinkách napříč trhem najdeme nic kvalitnějšího. Jejich jedinou slabinou tak mohou být především dvě věci.

Voděodolnost a hliník 

Jedna je větší voděodolnost, která by zamezila vniku vody i při vyšších tlacích. Ne ani tak při potápění, protože kdo z běžných smrtelníků se do nějakých větších hloubek skutečně potápí, a když už, opravdu musí mít Apple Watch na ruce? Jde spíše o vodu stříkající jistým tlakem. Druhou slabinou Apple Watch je pak jejich hliníkové pouzdro. I když to ocelové samozřejmě vydrží více, lidé si i z finančních důvodů nejčastěji kupují právě hliníkové verze.

Problém hliníku je ten, že je měkký, takže se může snadno poškrábat. Protože je ale měkký, nestane se vám zase, že by prasknul. Budou na něm sice možná nějaké nevzhledné šrámy, ale to je všechno. Nejnáchylnější je displej, kterým boucháme o zárubně dveří, dřeme o štuk zdí atd. Kdyby ale Apple přepracoval pouzdro, které by bylo rovnější právě po vzoru iPhonu 12 a 13, nemusel by být displej zakřivený a kryly by jej rámečky. Apple by tak vlastně nemusel přijít se speciální odolnou generací, ale jen by mu stačilo redesignovat stávající.

Ta by tak pořád mohla být z hliníku i navzdory tomu, že se spekuluje o různých směsích z jemné pryskyřice doplněné karbonovým vláknem. Nemuseli bychom se tedy tohoto materiálu nutně zbavovat. Ostatně to nebude chtít ani sám Apple, protože tento materiál ideálně zapadá do jeho zelené budoucnosti, kdy je snadné jej recyklovat. 

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.