Zavřít reklamu

Už loni jsme přemítali nad tím, jak Apple s jeho Watch Series 7 razantně změní design, a už loni byla také silně očekávaná jejich odolnější varianta. Nakonec se tak nestalo, a i když společnost na odolnosti přece jen zapracovala, pořád přinesla jen další generaci hodinek vycházející z klasického tvaru pouzdra. Letos tomu není jinak a začínají se rojit informace o tom, jak nás už Apple skutečně potěší odolnými Apple Watch. 

Název 

Předpokládá se, že Apple letos uvede na scénu hned tři nové modely svých chytrých hodinek. Tím hlavním by měly samozřejmě být Apple Watch Series 8, které už by se měly dočkat hranatějšího designu po vzoru iPhonů 12 a 13. Následovat by měly Apple Watch SE 2. generace a trio by měl doplnit právě odolnější model.

O něm se dříve mluvilo spíše v souvislosti s označením Sport, nyní se však většina přiklání k názvu „Explorer Edition“. Měli bychom tedy Apple Watch SE a Apple Watch EE, kdy i ono označení jasně odkazuje k legendární řadě Explorer švýcarské značky Rolex.

Materiál 

Protože má jít především o odolný model, je třeba nahradit kovy za odolnější a lehčí materiál. Apple Watch EE by měly mít robustnější pouzdro, aby Apple oslovil i ty, kteří potřebují používat jeho hodinky v extrémním prostředí nebo na místech, kde by bylo klasické Apple Watch snadné nějak poškodit. Tyto hodinky by měly vydržet nárazy, pády a odření.

Apple Watch Series 7 mají voděodolnost WR50, nově ale mají i odolnost proti prachu podle normy IP6X. Jsou to tedy nejodolnější Apple Watch vůbec. K té pravé odolnosti jim ale právě chybí ještě změnit materiál pouzdra. Jako nejpřijatelnější volba by mohlo být sloučení jemné pryskyřice s karbonovým vláknem. Nejedná se přitom o nic nového, protože podobný materiál používá společnost Casio u svých odolných hodinek řady G-Shock. Jde přitom o ideální vyvážené odolnosti při zachování nízké váhy. Druhou možnou verzí je nějaké pogumování. Barevně se zde asi příliš experimentovat nebude a hodinky budou dostupné jen v jedné, a to pravděpodobně v tmavé barvě, která lépe skryje známky po náročnějším zacházení.

Funkce 

I když zde budou určitě unikátní ciferníky, funkčně budou hodinky vycházet z nějakého stávajícího modelu, takže je spíše jen otázkou, ze kterého to bude. Může se jednat o Apple Watch Series 7 a to díky jejich odolnému sklu. Mohou ale mít stejný design, který přinese Series 8, takže od toho se budou odvíjet i všechny funkce. Kdyby zde nebyl zakřivený displej ale rovný, pomohlo by to právě i celkové odolnosti. Jistě přínosem by byl teploměr, ale ten by letošní Apple Watch ještě obsahovat neměly, stejně jako neinvazivní měření cukru v krvi.

Termín představení 

Pokud se letos skutečně dočkáme, je jisté, že na představení dojde spolu s iPhony 14. Apple Watch jsou totiž ideálním doplňkem právě iPhonů a nedávalo by smysl, aby jim Apple věnoval čas jinde, tedy spolu s iPady nebo počítači Mac. Podobu nové řady bychom se tedy měli dozvědět v září. Cena odolné varianty by nemusela nijak přesahovat standardní model, spíše by měla být levnější, protože hliník, i když recyklovaný, je pořád dražší.

Apple Watch koupíte například zde

.