Zavřít reklamu

Americký patentový úřad v posledních dnech přiznal Applu několik nových patentů, které se týkají Apple Watch. Konkrétněji se jednají řemínků pro Apple Watch, které by dle nových patentů mohly disponovat rozličnými funkcemi, díky nimž by opět rozšířily možnosti a schopnosti chytrých hodinek od Applu.

Nově přiznané patenty jsou tři. První patent popisuje speciální senzor integrovaný v řemínku pro Apple Watch, který dokáže rozpoznat uživatele podle textury jeho pokožky. Díky této funkci by tak odpadala potřeba jakékoliv autorizace přes kódy nebo přes spárovaný iPhone.

Druhý patent popisuje speciální náramek se samoutahující funkcí. Hodinky by uměly rozpoznat místa a situace, ve kterých je dobré náramek hodinek trochu utáhnout, například při běhání, posilování apod. Utažení by bylo spustitelné jak na základě uživatelského podnětu, nebo by se dalo naprogramovat na základě vstupu do konkrétní lokace. Po ukončení aktivity by se náramek zase trochu povolil. Utahování by mohlo zároveň sloužit jako forma notifikace.

Třetí patent popisuje náramek s notifikačním LED indikátorem, který by mohl mít rozličné podoby a dokázal by vizualizovat například denní postup při plnění aktivit, naplnění kroužků, hodnotu baterie či další prvky ze systému.

 

Příští týden v úterý na nás čeká další zářijová keynote na které uvidíme, zdali se nějaký z těchto patentů realizuje v praxi. Společnost Apple však získává několik desítek patentů ročně a ne každý z nich se nakonec realizuje.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Zdroj: Macrumors

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více