Zavřít reklamu

Chytré příslušenství „na tělo“ se stále více dostává do popředí. Včera Google zveřejnil nové video svého konceptu brýlí Google Glass a Apple snad nezůstane pozadu. V Cupertinu se nicméně podle všeho zabývají podobným příslušenství už delší dobu. Nasvědčuje tomu patent podaný v srpnu 2011.

Dokument popisuje video zařízení určené k nošení na těle, které je postavené na ohebném displeji. To přesně nahrává předchozím zprávám Wall Street Journal a New York Times o připravovaných hodinkách využívající technologie ohebného skla. Podle ilustrace u žádosti o udělení patentu se má jednat o příslušenství na ruku,http://jablickar.cz/objevil-se-patent-applu-nasvedcujici-vyrobe-iwatch/ nicméně popis aplikace nehovoří o konkrétním umístění na těle. Pozoruhodný je způsob zapínání, který připomíná samonavíjecí pásky, jež se samy ovinou okolo ruky.

Aplikace obsahuje další zajímavé nápady, například součástku pro sběr kinetické energie, která by příslušenství dobíjela. V konceptu byla také zmíněna technologie AMOLED displeje, který by díky deaktivaci černých pixelů při zobrazení šetřil baterii. Zařízení a (pravděpodobně) iPhone pak budou propojeny obousměrným spojením, případné „hodinky by tak nejen přijímaly informace z telefonu, ale také by je dokázaly předávat, například z různých senzorů.

Ohebný displej není utopií, Corning, společnost dodávající Gorilla Glass již vyvinula technologii Willow Glass, která podobnou aplikaci umožňuje. Nutno podotknout, že řada patentů Applu zůstává pouhým konceptem a nikdy se z nich skutečný produkt nebo součást produktu nestane. Příslušenství nošené na těle je podle všeho hudbou budoucnosti a Apple k hodinkám nemá zas tak daleko. Ostatně ve vlastních obchodech prodával řemínky pro iPod nano 6. generace, které umožňovaly nosit hudební přehrávač na ruce.

Více o hodinkách Apple:

[related-posts]

Zdroje: TheVerge.com, Engadget.com
.