Zavřít reklamu

Společnost Adobe v pondělí oznámila, že začala přijímat žádosti o zařazení do beta programu pro připravovanou aplikaci Photoshop CC pro iPad. Dlouho očekávaná verze Photoshopu pro tablety od Applu by měla vyjít ještě letos. Zákazníci, využívající službu Creative Cloud, již začali dostávat e-maily s nabídkou zařazení do beta programu. Zájemci musí do formuláře v aplikaci Google Forms vyplnit své jméno, e-mailovou adresu a vysvětlení, proč mají o beta testování zájem.

Photoshop ve verzi pro iPad byl poprvé představen v říjnu roku 2018 na konferenci MAX, Apple o aplikaci mluvil také v rámci loňského představení svého iPadu Pro. Aplikace slibuje zkušenost, která si v ničem nezadá s desktopovou verzí Photoshopu. Photoshop CC pro iPad by podle svých tvůrců neměl v ničem připomínat osekanou, odlehčenou mobilní verzi oblíbeného programu pro profesionální úpravu fotografií.

Adobe se rozhodlo přepracovat uživatelské rozhraní aplikace tak, aby co nejlépe využila prostředí iPadu. Samozřejmostí je podpora ovládání přes dotykovou obrazovku, stejně jako podpora Apple Pencil. Na panelu s oblíbenými nástroji na levé straně nechybí štětec, guma, ořez, text a další, na  pravé straně se nachází panel s nástroji pro práci s vrstvami. Ovládaní je pochopitelně dotykové, s kontextovým menu u jednotlivých položek.

Photoshop CC pro iPad bude stejně jako desktopová verze podporovat formáty PSD, vrstvy, masky a další známé funkce. Adobe rovněž umožní uživatelům automatickou synchronizace obou verzí pro lepší možnosti práce na projektech na obou platformách.

IPad Photoshop FB
.