Zavřít reklamu

Adobe Photoshop se za dobu své existence stihl stát doslova legendou a kultem, a to nejen mezi profesionály, zabývajícími se designem. Photoshop využívají jak profesionální fotografové, tak i designéři. Software totiž nabízí opravdu bohatou škálu nejrůznějších nástrojů pro tvorbu i úpravu obrázků a fotografií. Každému ale Photoshop vyhovovat nemusí – ať už z jakéhokoliv důvodu. V tomto článku vám představíme nejlepší alternativy pro Photoshop – jak placené, tak i bezplatné.

Procreate (iOS)

Procreate je překvapivě výkonný nástroj, jehož ovládání je dostatečně jednoduché i pro začátečníky, zatímco výkon a nástroje, které nabízí, jsou dostačující i pro profesionály. V Procreate pro iOS naleznete řadu štětců s citlivostí na tlak, pokročilý systém pro práci s vrstvami, funkci auto-save a mnoho dalšího. Aplikaci ocení zejména ti, kteří se zabývají ilustracemi, poslouží ale i pro jednoduché náčrtky, stejně jako pro propracované malby a kresby.

[appbox appstore id425073498]

Affinity Photo (macOS)

Affinity Photo sice nepatří mezi nejlevnější software, prokáže vám ale velmi dobrou službu. Umožňuje provádění úprav v reálném čase, podporuje i fotografie o více než 100MP, umožňuje otevírání, úpravu i ukládání PSD souborů a nabízí opravdu širokou škálu nejrůznějších úprav. V Affinity Photo můžete provádět pokročilou korekci vašich fotografií od krajinek přes makro až po portréty. Affinity Photo také nabízí plnou podporu grafických tabletů, jako je třeba Wacom.

[appbox appstore id824183456]

Autodesk SketchBook (iOS)

Aplikace SketchBook se pohybuje na pomezí nástroje pro umělce a programu pro navrhování ve stylu AutoCADu. Oblíbená je zejména mezi architekty a produktovými designéry. Nabízí spoustu nástrojů pro kreslení i digitální úpravy, práce probíhá v jednoduchém, intuitivním uživatelském rozhraní. Autodesk SketchBook je k dispozici také pro Mac.

[appbox appstore id883738213]

GIMP (macOS)

GIMP je výkonná, užitečná aplikace, kterou ocení amatéři i profesionálové. Svým rozvržením a ovládáním nicméně nemusí vyhovovat úplně každému. Oblibu si získala zejména mezi uživateli, zvyklými pracovat s Photoshopem. Ocení ho ale také naprostí začátečníci, kteří se teprve rozhodují, zda budou do nástroje pro úpravu svých fotografií něco investovat. Okolo GIMPu se navíc vytvořila poměrně silná uživatelská komunita, jejíž členové se neváhají podělit o vlastní zkušenosti a návody.

Photoshop alternatives
.