Zavřít reklamu

Apple svůj iPhone nabízí ve všech možných koutech světa a neustále ho šíří dál a dál. Až nyní se ale pravděpodobně otevře možnost, jak nabídnout jablečný telefon dalším více než 700 milionům zákazníků. Apple si totiž podle všeho konečně plácl s China Mobile, největším mobilním operátorem na světě…

O dohodě mezi Applem a China Mobile se mluví už dlouho. Bylo vždy v největším zájmu kalifornské společnosti, aby se s největším čínským a zároveň světovým operátorem spojila, protože by se jí tím otevřela možnost, jak oslovit další statisíce potenciálních zákazníků.

A zdá se, že k tomu zanedlouho dojde. WSJ informuje, že dohoda je na světě a China Mobile začne nabízet ve své síti nový iPhone 5S a 5C 18. prosince. Právě v ten den má China Mobile představit svou novou 4G síť a zástupci operátora se již dříve vyjádřili, že dokud nová síť nebude v provozu, iPhone prodávat nezačnou.

Byl tu také problém v tom, že iPhony nepodporovaly TD-LTE standard nutný k fungování zařízení v síti China Mobile, nicméně nové iPhony 5C a 5S již tento standard podporují a spolu s jejich představením získal Apple také potřebnou licenci.

Spolupráce s China Mobile se může pro Apple ukázat jako skutečně klíčová, zejména co se týče čínského trhu a počtu nových zákazníků. Vždyť tento operátor má sedmkrát větší uživatelskou základnu než Verizon Wirelles, tedy největší americký operátor. China Mobile byl jedním z posledních velkých světových operátorů, se kterým Apple neměl podepsané smlouvy.

V Číně se iPhony dosud prodávaly jen u menších společností – China Telecom a China Unicom. Ty provozovaly iPhony na svých 3G sítích.

Apple by tak nyní konečně mohl výrazněji promluvit do čínského trhu, na kterém se mu kvůli levné konkurenci nedaří zdaleka tak dobře prosadit. Podle průzkumů by se mohlo u China Mobile prodat 1,5 milionu iPhonů měsíčně. Celkově by se tím zvedly aktivace nových jablečných telefonů v příštím roce o 20 milionů, což by znamenalo 17% nárůst v prodejích oproti uplynulému fiskálnímu roku.

Po iPhonech by pak zanedlouho mohly přijít také iPady, což by bylo logické pokračování spolupráce mezi Applem a China Mobile. I iPady v této síti by Applu jistě pomohly v zisku dalších procent na čínském trhu.

Zdroj: MacRumors
.