Zavřít reklamu

Po dlouhém čekání se fanoušci mobilního hraní konečně dočkali – na iOS a Android totiž dorazila očekávaná hra Apex Legends Mobile, která byla doposud k dispozici pouze pro PC a herní konzole. Konkrétně se jedná o takzvanou battle royale hru, kdy je cílem zůstat jako poslední přeživší a vypořádat se tedy s nepřáteli. Ačkoliv je hra k dispozici teprve dva dny, tak už nyní se začíná spekulovat, zdali má potenciál stát se novým fenoménem a převzít tak štafetu po oblíbeném Fortnitu. Ten už nějaký ten pátek v App Storu totiž nenajdeme. Apple jej pro porušení podmínek stáhl z App Store, což následně odstartovalo nemalý spor s firmou Epic Games.

Jelikož se Apex Legends Mobile řadí mezi zmiňované battle royale hry, které se v posledních letech těší obrovské popularitě, tak má rozhodně potenciál dosáhnout skvělých výsledků. To ostatně dokazuje i klasická verze pro PC a konzole, jejíž příjmy dle dat od EA překročily neuvěřitelnou hranici dvou miliard dolarů, díky čemuž se jedná o 40% meziroční přilepšení. V tomto ohledu se tedy není čemu divit, že se momentálně upínají zraky hráčů na tento mobilní titul. Nabízí se ale otázka. Právě Fortnite je totiž snad nepřekonatelným fenoménem, který dal dohromady obrovskou komunitu hráčů díky své unikátnosti. Může toho dosáhnout i Apex Legends, když nyní přichází i s mobilní verzí oblíbené hry?

fortnite ios
Fortnite na iPhonu

Stane se z Apex Legends nový fenomén?

Jak už jsme zmínili výše, nyní je otázkou, zdali se ze hry Apex Legends, nyní s příchodem mobilní verze s označením Mobile, stane nový fenomén. Ačkoliv hra vypadá skvěle, nabízí dobrou hratelnost a početnou komunitu hráčů, kteří si za svým oblíbeným titulem stojí, tak i přesto nelze očekávat, že dosáhne popularity zmiňovaného Fortnitu. Fortnite je totiž hrou, která vsází na takzvané meziplatformní hraní, kdy si společně může zahrát člověk hrající na počítači, konzoli i telefonu – prakticky bez rozdílů. Jestli se vám lépe hraje s myší a klávesnicí, nebo gamepadem, je pak už jen a pouze na vás.

Podle dostupných informací bude tato možnost hráčům Apex Legends Mobile chybět – jejich komunita bude od té PC/konzolové zcela oddělená, a proto se tak nedostanou do společné hry. I přesto ale budou mít k dispozici hned dva herní režimy, respektive Battle Royale a Ranked Battle Royale, přičemž EA pak slibuje i příchod nových módů pro ještě větší zábavu. Každopádně absence cross-platform play neboli meziplatformního hraní lze považovat za mínus. To má ale i své výhody. Někomu se totiž nemusí líbit, že například při hraní na gamepadu musí čelit hráčům s klávesnicí a myší, kteří mají prakticky lepší kontrolu nad mířením a pohybem, kvůli čemuž mohou být případně zvýhodnění. To je ostatně předmětem debat snad ve všech takovýchto hrách.

Zdali oslaví Apex Legends Mobile úspěch je samozřejmě těžké předem odhadnout. Hra už je každopádně k dispozici a můžete si ji tak bezplatně stáhnout z oficiálního obchodu aplikací App Store. Plánujete titul vyzkoušet?

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Chlapče, asi budeš nějakým fanouškem Fortnitu, ale já osobně neznám vůbec nikoho, kdo by tu hru hrál, a ani jsem nevěděl, že se po tom debaklu s Applem (a nejen s ním) ještě vůbec hraje. Za mě jsou tu jiné herní legendy, které by se daly považovat za fenomén, ale Fortnite? 😂😂😂 Vrať se nohama na zem. 😜

celý text

Čtěte více.