Zavřít reklamu

Před týdnem Apple vydal důležitou aktualizaci iOS 9.3.5, která přinesla opravu velkých bezpečnostních děr, jež byly objeveny teprve nedávno. Nyní vyšel bezpečnostní update také pro OS X El Capitan a Yosemite a Safari.

Majitelé počítačů Mac by si měli stáhnout aktualizaci zabezpečení co nejdříve, aby předešli případným problémům s napadením jejich strojů škodlivým softwarem.

Apple v rámci updatu opravuje problémy s ověřováním a poškozením paměti v OS X. Safari 9.1.3 zase zamezuje, aby se vůbec webové stránky, na nichž se škodlivý software nachází, otevíraly.

Jako první čelil podobnému útoku, kterému nyní Apple nejnovějšími aktualizacemi zabezpečení zamezuje, jistý Ahmed Mansoor, jenž působí jako lidskoprávní výzkumník ve Spojených arabských emirátech. Tomu přišla SMS s podezřelým odkazem, který kdyby otevřel, nainstaloval by se mu do iPhonu malware, jenž by bez jeho vědomí dokázal provést jailbreak.

Mansoor ale rozumně na odkaz neklikl, naopak zprávu odeslal bezpečnostním analytikům, kteří následně zjistili, o jaký problém se jedná a celé věci informovali také Apple. Je proto doporučeno stáhnout jak bezpečnostní aktualizaci pro Mac, tak pro iOS co nejdříve.

Zdroj: The Verge
.