Zavřít reklamu

Pravidelné vyhledávání a instalování aktualizací je nejen u Apple produktů velmi důležité. Mnoho uživatelů za aktualizacemi vidí pouze designové změny a nové funkce, na které si musí dlouhou dobu zvykat. A přesně z tohoto důvodu mnoho uživatelů jednoduše pravidelně neaktualizuje a snaží se aktualizacím vyhýbat. Jenže pravdou je, že aktualizace se provádí především také z důvodů oprav různých bezpečnostních chyb, které mohou určitými způsoby ohrožovat zařízení či samotného uživatele. Pokud se nějaká taková chyba v systému objeví, tak ji Apple vždy opravil co nejdříve v rámci nové verze iOS. To je ale vcelku problém, jelikož nové verze iOS jsou vždy vydávány s rozmezím klidně několika týdnů, takže je více času pro zneužití.

iOS 16: Jak aktivovat automatické bezpečnostní aktualizace

V iOS 16 je každopádně tomuto bezpečnostnímu riziku konec. Uživatelé si totiž mohou nastavit, aby se veškeré bezpečnostní aktualizace instalovaly automaticky, a to bez nutnosti provedení aktualizace celého systému iOS. To znamená, že pokud dojde k objevení nějaké bezpečnostní chyby, tak ji Apple bude schopen opravit hned, bez nutnosti čekání na to, až dojde k vydání nové verze operačního systému iOS. Díky tomu se tak iOS stane ještě bezpečnějším a zneužit zde chyby tak bude prakticky nemožné. Pro aktivaci automatických bezpečnostních aktualizací postupujte následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak přejděte do sekce s názvem Obecné.
  • Na další stránce pak v horní části klepněte na řádek Aktualizace softwaru.
  • Poté opět v horní části obrazovky rozklikněte kolonku Automatická aktualizace.
  • Zde už jen stačí, abyste přepínačem aktivovali funkci Nainstalovat systémové a datové soubory.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na iPhonu s nainstalovaným iOS 16 aktivovat funkci, díky které budou veškeré bezpečnostní aktualizace instalovány automaticky. To znamená, že instalaci těchto bezpečnostních aktualizací nijak nepostřehnete, u některých z nich bude pouze nutné provést restart vašeho iPhonu, aby došlo k provedení instalace. Chcete-li tedy být v co největším bezpečí při využívání iPhonu, rozhodně výše uvedenou funkci aktivujte.

Diskuze k článku

    Není trochu divný dělat návod na něco, co ještě není hotový? Do finální verze zbývá ještě zhruba čtvrt roku času, tak což takhle se soustředit na současné systémy?

    Děláme to takhle každý rok, od představení do veřejného vydání se věnujeme novým systémům. Aktuálním systémům se každý den věnujeme po zbytek roku. Přesně z tohoto důvodu přidáváme na začátek nadpisu označení nového systému, aby bylo jasné, že je novinka z něj a čtenář tak článek případně neotevíral zbytečně. Existuje mnoho čtenářů, kteří si nové systémy nainstalovali – především pro ně a vývojáře jsou tyto návody určené.

celý text

Čtěte více