Zavřít reklamu

Herní gigant Electronic Arts je proslulý spíše svými desktopovými tituly a hrami pro herní konzole, v posledních několika letech se ale usilovně snaží držet krok také s firmami, které vydávají hry pro tablety a smartphony. V rámci této snahy firma Electronic Arts nedávno oznámila, že odkoupí studio Playdemic, které se věnuje právě tvorbě nejrůznějších mobilních her. Ve druhé části našeho souhrnu uplynulého dne bude opět řeč o jednom technologickém gigantovi. Tentokrát půjde o společnost Google, která se chystá v září vydat bezpečnostní aktualizaci pro některé své služby.

Společnost Electronic Arts oznámila akvizici studia Playdemic, chce více proniknout na trh s mobilními hrami

Herní gigant Electronic Arts v poslední době podniká řadu kroků pro svůj další růst a neustále pokračuje také v expanzi do vod mobilních her. Jedním z těchto kroků byla například v dubnu letošního roku akvizice společnosti Glu Mobile, kterou Electronic Arts odkoupilo za 2,4 miliardy dolarů. Včera společnost Electronic Arst pro změnu oznámila, že bude kupovat herní vývojářské studio Playdemic, které až doposud spadalo pod herní divizi Games společnosti Warner Bros.

Electronic Arts logo

Playdemic se specializuje především na různé druhy her pro chytré mobilní telefony. Cena činila 1,4 miliardy dolaru. Jedním z nejznámějších titulů, které vzešly z dílny tohoto herního studia, je například hra s názvem Golf Clash, která se v současné době může pochlubit více než osmdesáti miliony stažení po celém světě. Electronic Arts je druhá největší „západní“ společnost, která se zaměřuje na vývoj her, a její tržní kapitalizace činí v současné chvíli zhruba 40 miliard dolarů. Zatím nejvíce úspěchů sklidilo studio Electronic Arts především z desktopových her a her pro nejrůznější herní konzole – mezi jeho nejúspěšnější tituly poslední doby patří například hry Battlefield, Star Wars nebo Titanfall. EA se v posledních letech snaží ze všech sil uchytit také na trhu s mobilními hrami, k čemuž by mu měla mimo jiné dopomoci právě zmíněná akvizice.

Aktualizace Google Drive může vyřadit z provozu některé starší odkazy

Společnost Google včera oznámila, že má v plánu vydat novou softwarovou aktualizaci, která by mimo jiné měla zajistit uživatelům také mnohem větší bezpečnost. Za tuto aktualizaci ale budou uživatelé bohužel muset zaplatit nepříjemnou daň v podobě některých částečně nefunkčních odkazů – není ale potřeba ihned panikařit. Od poloviny letošního září se totiž může stát, že řada odkazů na Google Drive, které jsou staršího data, bude nefunkční. Zmíněná aktualizace by měla být oficiálně vydána 13. září a Google v jejím rámci zavede u své služby Google Drive mimo jiné také zdrojový klíč pro generované sdílené odkazy. Pro uživatele, kteří již dané starší odkazy někdy v minulosti zhlédli, by se teoreticky neměl vůbec nic změnit, a přístup k odkazovanému materiálu zůstane i nadále zachován. Uživatelé, kteří budou některý ze starších odkazů otevírat po chystané aktualizaci poprvé, ale budou potřebovat právě zmíněný zdrojový klíč, aby se k odkazovaným souborům mohli také dostat.

google drive

Administrátoři platformy Workspace se budou muset do 23. července tohoto roku rozhodnout, jakým způsobem má v jejich firmě dojít k aktualizaci Google Drive. Ti, kteří Workspace využívají pouze pro osobní účely, obdrží 26. července notifikaci o tom, že začínají probíhat příslušné změny a až do 13. září se budou moci rozhodnout, zda na zmíněnou aktualizaci přistoupí. Google ale důrazně nabádá uživatele k tomu, aby aktualizaci ve svém vlastním zájmu opravdu provedli. Google má v plánu také ještě další změny, které mohou mít pro změnu dopad na některé starší odkazy na platformu YouTube. Od 23. července tohoto roku se všechny neveřejné odkazy na videa automaticky změní na soukromé, a pokud si jejich tvůrce bude přát změnu, bude ji muset u každého ze svých videí provést manuálně.

.