Zavřít reklamu

Hledáte nějaký spolehlivý a ověřen program, který by vám mohl pomoci s převodem vašich DVD disků do digitální podoby? Vyzkoušeli jste už několik různých programů, ale pořád nejste spokojeni? Je výstupní soubor z programu ve špatné kvalitě, nehraje v něm zvuk, anebo se potýkáte s jinými problémy? Pokud jste si alespoň na jednu z předchozích otázek odpověděli kladně, tak jste tady naprosto správně. V tomto článku se totiž společně podíváme blíže na program MacX DVD Ripper Pro, jehož hlavní úlohou je právě bezproblémový a kvalitní převod videí z DVD do MP4 či jiných formátů.

Proč zrovna MacX DVD Ripper Pro?

Hned na začátek by vás možná mohlo zajímat, z jakého důvodu byste měli po programu MacX DVD Ripper Pro sáhnout. Těchto důvodů je hned několik. Prvním z nich je například fakt, že společně s MacX DVD Ripper Pro můžete videa z DVD převádět rychle, jednoduše a hlavně v kvalitní 1:1 podobě. To znamená, že pokud se rozhodnete převést DVD do MP4 pomocí MacX DVD Ripper Pro, tak získáte obraz, který bude svou kvalitou totožný s obrazem z DVD. To je hlavním lákadlem tohoto programu, jelikož konkurenční programy mají často s konverzí problém. Navíc k tomu bývají programy pro převod DVD velmi nestabilní a nezvládají pokročilejší práci.

macx dvd ripper pro promo
Zdroj: MacX DVD Ripper Pro

Editor videa a klonování DVD

Kromě toho, že MacX DVD Ripper Pro slouží k převodu DVD do MP4 a dalších formátů, tak nabízí také možnost pro vytváření DVD. I v tomto případě se ale můžete těšit na přidanou hodnotu, jelikož tento program nabízí i jednoduchý editor videí. V tomto editoru můžete provádět například střih videa či jeho spojování, dále můžete do videa jednoduše přidat titulky, anebo upravit jeho parametry. Zkrátka a jednoduše, pokud potřebujete video před vypálením na DVD upravit, tak vám MacX DVD Ripper Pro pomůže – nemusíte tak navíc stahovat další program, ve kterém byste video prvně upravili, a až poté je nahráli na DVD. Kromě toho můžete MacX DVD Ripper Pro použít k naklonování celého disku.

Redukce velikosti až o 80 %

Mezi další skvělé funkce MacX DVD Ripper Pro patří fakt, že výsledné video může mít po konverzi až o 80 % menší velikost. Je to právě díky převodu do formátu MP4, který dokáže jednak vyobrazit dobrou kvalitu videa, a jednak nezabírá hodně místa. Pokud tento příklad převedeme do praxe, tak pokud máte DVD o celkové velikosti například 8 GB (dvouvrstvé), tak po převodu budou mít MP4 digitální soubory okolo 700 MB – 1 GB. Díky tomu ušetříte spoustu místa na vašem pevném disku, externím hard disku, flash disku či jiném úložišti. Tohle místo tak můžete využít pro další převedená videa, anebo třeba pro úplně odlišná data. MacX DVD Ripper Pro je tedy velmi úsporný, což ocení prakticky každá uživatel.

Hardwarová akcelerace třetí úrovně

V neposlední řadě vás může potěšit fakt, že MacX DVD Ripper Pro podporuje hardwarovou akceleraci třetí úrovně. Díky tomu je tento program až 47x rychlejší oproti konkurenci. Pokud o hardwarové akceleraci slyšíte poprvé, tak se laicky řečeno jedná o zapojení grafické karty do celého procesu převádění DVD na MP4 a jiné. U klasických programů totiž dochází při převodu pouze k využití procesoru (CPU) a grafická karta (GPU) zůstává nečinná. Hardwarová akcelerace dokáže tyto úlohy rozdělit jak na CPU, tak na GPU, díky čemuž se celý proces několikanásobně zrychlí. Jeden DVD disk jste v rámci MacX DVD Ripper Pro schopni převést za pouhých 5 minut, kdežto u konkurence tento proces může trvat několik dlouhých hodin.

rychlost_macx_dvd_ripper
Zdroj: MacX DVD Ripper Pro

Poradí si s chráněnými i poškozenými DVD

MacX DVD Ripper Pro dokáže pracovat se všemi různými typy DVD. Pokud tedy máte k dispozici chráněné DVD (například 99-title), tak si s ním tento program bez problémů poradí. Tak stejně si MacX DVD Ripper Pro poradí s poškozeným DVD diskem, který se při převodu pokusí opravit tak, abyste o vaše data nepřišli. Stejně to platí i v případě starých DVD disků, které se mohou časem znehodnotit. Jednoduše řečeno, MacX DVD Ripper Pro si poradí se všemi disky, které mu dáte „přežvýkat“ – nikdy se nezasekne a vždy splní ty úlohy, které mu zadáte. Co se týče formátů, do kterých umí MacX DVD Ripper Pro převádět, tak se kromě MP4 jedná o formáty HEVC, MOV, FLV, MPEG4, AVI, QT, MP3 a mnoho dalších. K dispozici je také přímý převod do formátu, který je určen přímo pro iPhone, iPad či jiné jablečné zařízení, a také pro Android telefony, Xbox, PlayStation a další.

Závěr

Pokud jste už delší dobu neúspěšně hledali nějaký program, který by dokázal převést vaše DVD disky do digitální podoby (MP4), tak jste právě narazili na zlatý důl. MacX DVD Ripper Pro je v tomto případě perfektním programem, který při převodu nijak nezničí obraz, ale převede jej v plné kvalitě. Navíc k tomu vám potěší fakt, že tento program podporuje hardwarovou akceleraci, a také to, že dokáže pracovat s poškozenými či uzamknutými DVD disky. Navíc k tomu se můžete těšit na propracovaný editor videa a popřípadě také na možnou redukci velikosti převedeného videa až o 80 %.

macx dvd ripper pro
Zdroj: MacX DVD Ripper Pro
.