iWant

Podívejte se, jak se během let vyvíjel iPhone a jeho konstrukce

iWant

Velice hezky zpracovaný článek se včera večer objevil na serveru Bloomberg. Jedná se o velmi obsáhlou a interaktivní infografiku, v rámci které jsou porovnány všechny důležité iPhony, z hlediska vnitřní konstrukce, nových funkcí, revolučních novinek a mnoha dalších věcí. Na vytvoření tohoto díla spolupracovali jak redaktoři serveru Bloomberg, lidé ze společnosti iFixit, která se pohledem pod pokličku všelijaké elektroniky primárně zabývá a lidé ze společnosti IHS Markit, kteří každý rok počítají, kolik jednotlivé komponenty zhruba stojí. Článek najdete zde a pokud vás iPhone jako takový alespoň trochu zajímá, najdete zde mnoho neobvyklých informací.

Uvnitř článku si tak můžete do detailu prohlédnout vnitřnosti všech doposud vydaných iPhonů a přečíst si, s čím novým a revolučním ten daný model přišel. U každého telefonu je také několik detailních snímků těch nejklíčovějších komponent, společně s dalšími zajímavostmi, které se toho konkrétního modelu týkají. V několika případech zde naleznete také animace z keynote či útržky z představení.

Na snímcích je jasně vidět, jak se za oněch deset let technika změnila. První iPhone uvnitř vypadal ještě poněkud „humpolácky“, se žlutou baterií a hrubou vnitřní strukturou. Jak šel čas dále, proces montáže a výroby komponent se zdokonalil a dnešní modely jsou v podstatě takovým malým uměleckým dílem. Autorům se článek opravdu povedl a rozhodně stojí za návštěvu.

Zdroj: Bloomberg