Zavřít reklamu
ipad-mini-4

Po dnešní keynote se bude mluvit především o velkých novinkách, jakými jsou nové iPhony 6s, iPad Pro nebo Apple TV 4. generace, ale svých pár desítek vteřin slávy si užil také iPad mini. Jeho nová verze získala vnitřnost z iPadu Air 2 a je zároveň dosud nejtenčím malým tabletem Applu.

iPad mini 4 je prakticky zmenšenou verzí iPadu Air 2. Je o 18 procent tenčí (6,1 milimetru) než předchozí generace, o 10 procent lehčí (299 gramů) a má také o 30 procent rychlejší GPU a o 60 procent rychlejší grafiku než iPad mini 3.

Vylepšení doznal iPad mini 4 také v kameře, kde je vylepšená optika i senzor. Nechybí Touch ID a v rámci iOS 9 do menšího tabletu dorazí i nový multitasking, kdy půjde spustit dvě aplikace vedle sebe nebo okno v okně.

S iPadem mini 4 zůstává v nabídce ještě iPad mini 2, který nemá Touch ID a nepořídíte ho ve zlaté barvě a 128GB variantě. iPad mini 4 začíná na 10 690 korunách za 16 GB s Wi-Fi. Nejdražší verze – 128 GB s LTE – stojí 19 590 korun. Nejlevnější iPad mini 2 pořídíte za 7 990 korun.

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Blbost. iPad mini 4 ma A8 procesor a nie A8X ako ma iPad air 2. Takze ma iba dve jadra a iba 1GB RAM ako ma iPhone 6 ( 6 plus ).

  Odkud čerpáte informace o velikosti RAM na iPAD mini 4, případně iP6S ?

  Apple pise v technickych informaciach, ze iPad mini 4 ma A8 procesor. Rovnako oznacuje procesor v iPhone 6 ( 6 plus )

  Nemyslim si, urcite to neni stejny procesor, procesory A7 v mini 2 a A7 v mini 3 se lisi. A navic Apple neda split screen bez 2 GB ram

  iPad mini ani Air se podle mě teď nevyplatí pořizovat. Letos se Apple napakuje na iPadu Pro a příští rok dá obdobné možnosti i menším iPadům (minimálně stejnou technologii displeje a tím pádem nejspíš podporu tužky). Proto bych s nákupem určitě nespěchal.

  Proč myslíš, že starší iPady nemají podporu Pencil?

  Protože je to primárně určeno na kreativní tvorbu a není to bráno jako stylus. iPad Pro má nejspíše nějakou citlivou vrstvu pod displejem něco jako forcetouch a podle toho pak pozná tužka jak moc se na ni tlačí apod. Apple bude určitě držet toto příslušenství výhradně pro iPad Pro. Možná časem.

  A to vyvozuješ z čeho? Na Keynote to řečeno nebylo a na stránkach Apple to taky není.
  Možná máš pravdu, ale je i možné, že stylus bude fungovat, byť třeba bez rozeznávání tloušťky.
  iPad Pro nemá ale 3D Touch, a pokud by byl Pencil na této technologii založen, proč by nefungovala i jako 3D Touch na iPhonu?

  Budeš-li uvažovat jako uživatel, tak bys takové zařízení udělal pro všechna dostupná zařízení jako koneckonců všichni výrobci. To je naprosto logické. Ze strategie Apple je však velká pravděpodobnost, že když takovou věc vyrobí tak tomu chtějí dát punc exkluzivity a omezí to pouze na nejnovější zařízení. Chtějí přeci podpořit prodej zařízení a to toho nejnovějšího. Může to být i pro starší zařízení, kde to bude vykonávat pouze základní funkce jako stylus, což by ale bylo proti myšlence, kterou před lety vyřkl Jobs. Nebo na nějaké zapisování poznámek bez toho aniž by to tedy dokázalo rozeznat tloušťku atd. jak řikáš. Pak to ovšem bude dost předražená tužka :D ..PS: V keynote bylo v jednu chvíli vidět při ukázce využití toho pera jak se dotýká displeje a detailní záběr co to dělá pod displejem a z toho by ze dalo usuzovat, že nějaká ta vylepšená technologie pro citlivost snímání dotyku tam je. Ale jen moje domněnka.

  Ta tuzka se dobiji, tudiz je to aktivni zarizeni. Klidne ta tuzka muze mit dotykovou spicku ve ktere je integrovana obdoba touch force a informace se do iPadu muzou prenaset klidne treba pres bluetooth. Nebo je to kombinace dotykove spicky a citlive vrstvy v iPad Pro. Kazdopadne Pencil je aktivni zarizeni s akumulatorem. Neni to obycejny plastovy stylus ala Samsung. U Note 3 muzu na psani pouzivat cokoliv. Silu stisku ani uhel to nepozna. Akorat tam je tlacitko, jehoz stisk telefon pozna. U Apple je to o nekolik urovni dal a hlavne neni to potreba k ovladani. Pokud nejsi vytvarnik, tak si Pencil proste nekoupis.

celý text

Čtěte více.