Zavřít reklamu

Vánoční reklamy Applu patří mezi ty vůbec nejikoničtější. Společnost si na nich totiž dává hodně záležet, takže mají patřičně velkorysý rozpočet, podle kterého také vypadá výsledek. Téma letošního spotu, na rozdíl od termínu jeho publikování, však známo není. Dá se ale předpokládat, že se v něm Apple zaměří především na MacBooky Pro a iPhony 13. 

2020 – The Magic od Mini 

Loni vydal Apple svou vánoční reklamu pojmenovanou jako „Kouzlo mála“ 25. listopadu. Jednoduše ukazuje, jak vám hudba může pomoci zlepšit náladu. Hlavní aktérkou je zde rapperka Tierra Whack, která se v ne úplně šťastné náladě vrací domů. Ta se ale rychle zlepší – díky AirPodům Pro, HomePodu mini a svého malého „já“.

2019 – The Surprise 

Jednu z nejemotivnějších vánočních reklam si Apple připravil pro rok 2019, která byla vydána opět 25. listopadu. Tříminutový reklamní spot zdůrazňuje, jak trocha ohleduplnosti a kreativity může pomoci zmírnit prázdninové napětí a uzdravit srdce v těžkých časech. V hlavní roli se představil iPad.

2018 – Share Your Gifts 

Naopak jednu z nejpovedenějších vánočních reklam vydal Apple v roce 2018. Jedná se o animovaný snímek, který chce spíše ukázat celý ekosystém společnosti než jen některý z produktů. Mnozí z nás se zde také prvně seznámili se zpěvačkou, ze které už je celosvětová ikona. Ústřední song totiž nazpívala Billie Eilish. Reklama byla vydána 20. listopadu.

2017 – Sway 

Reklama společnosti Apple z roku 2017 je sice plná teatrálnosti, ale i patřičné atmosféry. Píseň Palace zde zpívá Sam Smith a na krátký okamžik vidíme iPhone X i AirPody, se kterými se o jedno sluchátko hlavní akterka také podělí s neznámým cizincem. Pro tuzemského diváka je zajímavé to, že reklama byla natáčena v České republice. Spot byl vydán 22. listopadu.

2016 – Frankie’s Holiday 

Obsadit do reklamy Frankensteinovo monstrum chtělo asi patřičnou kuráž. I když je sama reklama poměrně milá, ti, kdo četli knihu, vědí, že se toto krvelačné monstrum na vánoční svátky příliš vzpomínat nehodí. Tak či onak, reklama je zpracována pěkně, a vidíme v ní prakticky jen jediný produkt – iPhone. Byla pak vydána 23. listopadu.

2021 – ? 

Jak si můžete všimnout, všechny reklamy Applu po pět let nazpět byly vydány v období od 20. do 25. listopadu. Samozřejmě to není úplně náhoda, protože právě na 25. listopadu připadá v USA Den díkůvzdání, tedy náboženský svátek, v němž lidé vzdávají díky Bohu, i když jej běžně slaví i lidé bez vyznání. Tradiční výklad bývá takový, že Den díkuvzdání poprvé slavili Otcové poutníci spolu se spřátelenými domorodci na podzim roku 1621. Kdy tedy letos svou velmi očekávanou vánoční reklamu Apple vydá? S největší pravděpodobností tomu bude příští týden, tedy od pondělí 22. právě do čtvrtka 25. listopadu. 

.