Zavřít reklamu

Vzpomínáte si na první reklamu na iPhone, kterou jste viděli? A která z reklam na jablečný smartphone, které znáte, vám nejvíce utkvěla v paměti? V dnešním článku se podíváme prostřednictvím reklamních videí na to, jak se iPhone měnil v průběhu let.

Hello (2007)

V roce 2007 byla v rámci oscarového večera odvysílána reklama na iPhone z dílny TBWA/Chiat/Day. Jednalo se o působivý sestřih více či méně známých scén z filmů a seriálů, v nichž protagonisté zkrátka jen zvedali telefonní sluchátko a pronášeli:“Hello!“. Applu se tak podařilo zahájit sérii svých reklam rovnou s nejznámějšími (nejen) hollywoodskými tvářemi včetně Humphreyho Bogarta, Audrey Tautou nebo Steva McQueena.

„There’s an app for that“ (2009)

První iPhone příliš mnoho aplikací nenabízel, s příchodem iPhonu 3G se to výrazně změnilo. Věta „There’s an app for that“ („je na to aplikace“) se stala jakýmsi synonymem pro mobilní produkty Applu a související filosofii a je dokonce chráněna registrovanou obchodní známkou.

„If you don’t have an iPhone…“ (2011)

Příchod iPhonu 4 znamenal v mnoha směrech revoluci. Pro spoustu uživatelů byla „čtyřka“ prvním krokem pro přechod k Applu. iPhone 4 disponoval řadou nových či vylepšených funkcí a Apple se v reklamě nezdráhal uživatelům sdělit, že bez iPhonu zkrátka… nemají iPhone.

„Hey, Siri!“ (2011 – 2012)

S iPhone 4s přišlo významné vylepšení v podobě virtuální hlasové asistentky Siri. Apple její přednosti vyzdvihl v nejednom reklamním spotu. Vy se můžete podívat na sestřih reklam na iPhone 4s, propagujících nejenom Siri.

Strength (2014)

V roce 2014 si v průběhu finále Stanley Cupu odehrála svou premiéru reklama na iPhone 5s od Applu s názvem „Strenght“. V reklamě zněla písnička „Chicken Fat“ od Roberta Prestona z roku 1961 a spot kladl důraz na zdravotní a fitness funkce nového iPhonu. „Jste silnější, než si myslíte,“ apeloval Apple v závěru reklamy na uživatele.

Loved (2015)

Další z významných změn na poli jablečných iPhonů přišla v roce 2015 s vydáním iPhonu 6, a to nejen po stránce designu. Spot s názvem „Loved“ představuje všechny nové funkce právě vydané „šestky“ a klade důraz na vztah, který si uživatel se svým smartphonem vytvoří.

Ridiculously Powerful (2016)

Jak je u Applu zvykem, krátce po iPhonu 6 a 6 Plus byla vydána vylepšená verze s označením 6s. Nové funkce asi nejlépe shrnuje spot s názvem „Ridiculously Powerful“, za zmínku ale stojí také reklama „Onions“, vyzdvihující možnosti fotoaparátu nového jablečného smartphonu.

Stroll (2017)

Rok 2017 přinesl pro mnohé překvapení v podobě iPhonu 7 s chybějícím portem pro klasický 3,5 mm sluchátkový jack konektor. Další novinkou byla bezdrátová sluchátka AirPods. Apple obojí propagoval v reklamním spotu s názvem Stroll, vyzdvihujícím pohodlí a nové možnosti, které „sedmička“ přinese hudebním fanouškům, v dalších spotech Apple z

důraznil například vylepšené funkce fotoaparátu nebo design telefonu.

https://www.youtube.com/watch?v=au7HXMLWgyM

Fly Market (2018)

iPhone od Applu je na trhu jubilejních deset let a Apple v rámci významného výročí uvedl na trh iPhone X s revoluční funkcí Face ID. Tu také patřičně zdůraznil ve svém reklamním spotu s názvem „Fly Market“, o něco později se přidaly i reklamy „Unlock“, „Portrait Lighting“ nebo „Introducing Face ID“.

https://www.youtube.com/watch?v=tbgeZKo6IUI

Mezi další spoty společnosti Apple, které by rozhodně neměly zapadnout, patří série „Shot on iPhone“. Jedná se o opravdu okouzlující autentické záběry z iPhonu z celého světa. Jaká je vaše nejoblíbenější reklama na iPhone?

.