iWant

Podívejte se na více než stovku nových emoji, které letos dorazí do iOS

iWant

Unicode Consortium včera večer zveřejnilo finalizovaný seznam nových emotikon, které budou v průběhu letošního roku k dispozici pro použití v produktech odběratelů. My se tak již nyní můžeme podívat na emotikony, které se s největší pravděpodobností objeví v nové verzi iOS, kterou Apple představí na letošní konferenci WWDC. Celkem se jedná o 157 emotikon, avšak „jen“ 77 z nich je unikátních. Zbytek tvoří barevné variace na základě jiné pleti či barvy vlasů. Nové emotikony si můžete prohlédnout buď ve videu níže, nebo v přiložené galerii.

Sada nových emotikon jež nese název Emoji 11.0 přinese několik zcela nových nápadů. Pomineme-li různé nové účesy a barevné odstíny, objeví se zde například emotikony super hrdinů (generických, nikoliv licencovaných), nová zvířata (klokan, hroch, páv apod.), nové emotikony zobrazující jídlo a různé suroviny, hračky a další drobnosti.

Sada Emoji 11.0 je založená na standardu Unicode 11, který se svého zveřejnění dočká v červnu letošního roku. Do zařízení se nové emotikony dostávají zpravidla během podzimu, v tomto případě tedy v momentě, kdy Apple spustí novou verzi iOS. Výše zmíněné emotikony časem dorazí i na další zařízení, mimo ekosystém iOS – tedy na macOS či watchOS. Líbí se vám nové emotikony, nebo jsou vám naprosto ukradené?

Zdroj: 9to5mac, Macrumors