Zavřít reklamu

Analytická společnost Creative Strategies v minulém měsíci provedla průzkum, ve kterém se snažila přijít na to, do jaké míry jsou zákazníci spokojeni s jejich iPhonem X. Průzkum se zaměřoval primárně na tzv. early adopters, tedy na uživatele, kteří si iPhone X zakoupili krátce po vydání. Z výsledků vyplývá, že jsou z nového telefonu nadšení s jednou zásadní výjimkou – inteligentní asistentkou Siri.

Průzkumu se zúčastnilo 1 746 respondentů, kteří prošli sítem několika otázek, díky kterým se podařilo najít opravdové ‚early adopters‘. 85% všech dotazovaných uvedlo, že jsou s iPhonem X „velmi spokojeni“. Podle informací od autorů výzkumu se jedná o velice vysoké číslo, které je v případě mobilních telefonů dost neobvyklé. 85% spokojenost mezi respondenty je údajně také velmi vysoká z obecného hlediska, napříč produkty z různých odvětví. V tomto ohledu si tedy iPhone X vede skvěle. 12% dotazovaných uvedlo, že jsou s novým iPhonem „spokojeni“ a zbylé 3% dotazovaných uvedlo, že jsou s iPhone X nespokojeni (v různých intenzitách).

iphone-x-creative-strategies-survey-800x433

Součástí průzkumu bylo i zaměření na spokojenost v rámci jednotlivých kategorií, mezi které patří například vzhled zařízení, rychlost a odezva, kvalita pořízených fotografií, kvalita displeje, použitelnost nových gest pro ovládání, Face ID, výdrž baterie, zhodnocení některých specifických funkcí a Siri.

Je to právě asistentka Siri, která dopadla ze všech kategorií nejhůře. V případě Applu se tato kritika stává jíž jakýmsi koloritem, neboť na použitelnost Siri nadává kdekdo, ať už jde o iPhony, iPady, Macy nebo HomePod. V případě tohoto průzkumu bylo s fungováním Siri spokojeno jen zhruba 20% uživatelů. Ve všech ostatních kategoriích si vedl iPhone X podstatně lépe, byť nějaké rezervy se nachází třeba ve funkci portrétových fotografiích a další (viz obrázek výše). Je z výsledků tohoto průzkumu někdo překvapen? O (nekvalitě) Siri se mluví již několik měsíců, softwarové vychytávky na úpravu portrétových fotografií mnozí považují za zbytečnost.. Ve všem ostatním (a podstatném) si iPhone X vede skvěle. Dokážete se s výsledky ztotožnit, nebo máte v jistých ohledech jiný názor?

Zdroj: Macrumors

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.